P0

Uostas ir jūra

Krantinės rekonstrukcija keltams dirbti netrukdys

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-31


Uosto direkcija pranešė, kad jau šį pavasarį etapais bus pradėta rekonstruoti senosios perkėlos krantinė Smiltynėje, prie kurios švartuojami AB „Smiltynės perkėla” keltai, užtikrinantys susisiekimą su Kuršių nerija.

Direkcija pasirašė rangos darbų sutartį su konkursą laimėjusiomis pagal jungtinės veiklos sutartį veikiančiomis Latvijos įmonėmis SIA „Baltijas jūras geologijas centrs“ ir AB „BMGS“.

„Kadangi krantinė yra prastos būklės, ją būtina rekonstruoti siekiant užtikrinti saugų keltų švartavimą ir keleivių aptarnavimą. Artėja vasara ir keleivių, besikeliančių į Smiltynę, srautas išaugs, tad noriu atkreipti dėmesį, kad rekonstrukcija keltų darbo nesutrikdys. Yra numatyta, kad darbai bus organizuojami ir vykdomi taip, kad būtų užtikrintas nepertraukiamas „Smiltynės perkėlos” keltų darbas šiaurinėje krantinės dalyje vasaros sezono metu“, – pranešime cituojamas Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Kad nebūtų trikdomas keltų darbas, rekonstrukcija vyks etapais. Iš viso bus rekonstruota apie 130 m ilgio krantinė, įrengti slipai, atmušai bei švartavimo stulpai. Rekonstravus krantinę, bus įrengtos dangos. Pagal rangos darbų sutartį numatyta prie krantinės išgilinti iki 5,5 m. Šiuo metu gylis čia siekia apie 3 m. Krantinės rekonstravimo ir akvatorijos prie krantinės gilinimo darbai nebus vykdomi vienu metu, o atliekami paeiliui ir tik tam tikrą laiką.

Rekonstravus krantinę, prie jos vienu metu bus galima švartuoti du skirtingų parametrų laivus.

Pagal rangos sutartį numatyta, kad rekonstrukcija truks apie pusantrų metų. Darbų vertė – 1,9 mln. Eur (įskaitant PVM).

„Džiaugiamės bendru projektu su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Rekonstravus krantinę atsiras geresnės sąlygos švartuotis laivams, o keltų rampoms įrengus naujas nuovažas, įguloms bus paprasčiau dirbti, keleiviams – lengviau patekti į keltą. AB Smiltynės perkėla krantinėje įrengs naują apšvietimą, elektroninę informacinę sistemą, pastatys suolus. Vaizdo ekranuose bus transliuojamas keltų grafikas, naujausi pakeitimai, aktuali informacija“, – cituojamas Mindaugas Čiakas, AB „Smiltynės perkėla” generalinis direktorius.

Anot jo, ateityje planuojama pastatyti lengvų konstrukcijų keleivių paviljoną.

Remiantis statistika, per metus šia infrastruktūra pasinaudoja daugiau nei 1 mln. keleivių, keltai prišvartuojami daugiau nei 8 tūkst. kartų.


  2021-03-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt