P0

Regionas

Gyventojų idėjų nugalėtojus planuojama skelbti balandžio vidury

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-02


Klaipėdos rajone visą kovą vyko balsavimas už gyventojų pateiktas idėjas.

Rajono savivaldybė praneša, jog balsavusieji buvo itin aktyvūs – savo balsus atidavė 6927 gyventojai. Elektroniniu būdu balsavo 5918, popierinį balsavimo biuletenį užpildė 1009 gyventojai. Ateinančias dvi savaites vyks balsų tikrinimas, o idėjas-nugalėtojas ketinama skelbti balandžio viduryje.

Klaipėdos rajono savivaldybė praneša, jog balsavusieji buvo itin aktyvūs – savo balsus atidavė 6927 gyventojai. Palmiros Mart nuot.

Savivaldybė praneša, jog šuo metu vyksta balsų tikrinimas. Kiekvienas balsas, siekiant kuo didesnio skaidrumo, bus sutikrintas su Registrų centro turimais duomenimis, kad būtų užtikrinta, jog balsavo ne „vaiduoklis“, o tikras rajono žmogus.

Jau po pirminio tikrinimo nustatyta, kad 236 balsavę gyventojai 158 elektoriniu būdu ir 78 –popierine balsavimo anketa, nenurodė arba netinkamai nurodė savo asmens kodą.

Be jo, savivaldybės darbuotojai negali nustatyti, ar balsą atidavęs gyventojas yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą Klaipėdos rajone. Dėl šios priežasties šie balsai yra laikomi netinkamais ir atmetami. Dar 3 gyventojai, kurie balsavo pildydami popierines balsavimo anketas, tiesiog nepažymėjo idėjų, už kurias atiduoda savo balsus.

288 elektroniniai balsai negali būti įskaityti, nes jie pateikti gyventojų, kurie balsavo daugiau nei vieną kartą. Pagal taisykles buvo įskaitytas tik paskutinis balsas.  Kitaip tariant, tie 288 balsai yra pertekliniai, nes vienas žmogus balsavo po du, tris ar keturis kartus.

Taigi į tolesnį balsų tinkamumo nustatyto etapą keliauja 6400 gyventojų balsų – 5472 gautų elektroniniu būdu ir 928 – popieriniu.

„Iš tiesų, aš tikrai esu nustebęs ir itin džiaugiuosi, kad šis projektas – „Tavo idėja“ sulaukė tokio didžiulio susidomėjimo. Už gyventojų idėjas balsavo daugiau nei dešimtadalis visų rajono gyventojų. Tai rodo, kad žmonėms šis projektas svarbus ir reikalingas. Ačiū visiems, teikusiems idėjas. Ačiū ir balsavusiems. Dabar sulaukim laimėtojų ir pradėsime Jūsų idėjas įgyvendinti“, – pranešime spaudai pažymi Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Savivaldybė planuoja, kad per artimiausias dvi savaites patikrins, ar visi tolesniame balsų skaičiavime dalyvaujantys ir savo balsą tiek elektroniniu, tiek popierine anketa atidavę asmenys yra ne jaunesni nei 16 metų ir gyvenamąją vietą Klaipėdos rajone deklaravę gyventojai. Taip pat sugretins elektroniniu ir popieriniu būdu gautus balsus.

Primenama, kad tam pačiam gyventojui balsavus elektroniniu būdu ir užpildžius popierinę balsavimo kortelę, galios elektroniniu būdu gautas balsas, o tam pačiam gyventojui užpildžius kelias popierines balsavimo korteles nė vienas balsas nebus įskaitytas.


  2021-04-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt