P0

Kultūra

Galerija „si:said“ sezoną pradeda Raimondo Daukšos paroda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-07


Nuo balandžio 9 d., 17 val., galerijoje „Si:said“ (Daržų g. 18, Klaipėda) veiks Raimondo Daukšos personalinė paroda „Ultima Thule“.

„Parodoje „Ultima Thule“ Raimondas Daukša persvarsto atmintį, kurį ištįsta ne tik per tam tikrus yvenimo etapus, bet ir tampa erdve. Ultima Thule – užrašas ant kūriniu virtusios automobilio stogo bagažinės. Lotynų k. „thule“, nors skamba labiau skandinaviškai, reiškia „tolimiausią šiaurės tašką“. Vėliau plečiantis pasauliui ‒ įgijo tolimiausios, už žinomų ribų esančios vietos reikšmę”, – rašo parodos organizatoriai.

„Paauglystėje buvo estų roko grupė „Ultima Thule“. Mano atmintis geriau fiksuoja knygas, jų autorius, grupes, bet ne kasdien sutinkamus žmones. Ta tolumo reikšmė ir tapo kelių objektų, šiek tiek panašių į NSO apibendrinimą. Jų formą apsprendė pasirinktos medžiagos – seni čiužiniai sudėti ir suveržti fūriniais diržais. Šiek tiek kosminę tematiką patvirtino ir užrašas ant minėtos automobilinės bagažinės. Medžiaga – forma – pavadinimas. Tokia būtų natūrali šios parodos objektų atsiradimo seka“, – teigia pats autorius.

Tapyba parodoje lyg perima kosminių objektų siunčiamų nuotraukų prasmę ir bando nukelti žiūrovą į Ultima Thule.

Raimondas Daukša (g. 1962) Vilniaus dailės institute 1992-aisiais baigė dailės pedagogiką. Nuo 1993 m. dalyvauja parodose. 1997‒2002 m. buvo ir 2020-aisiais vėl tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nariu. Grupės „V.V.T.” (Raimondas Daukša, Arvydas Šapoka, Arvydas Stonkus, Alvydas Kaštaunas) ‒ viskas vyksta toli ir nuo 2010-ųjų judėjimo „Antilox” (Mindaugas Špokauskas, Raimondas Daukša, Eglė ir Darius Petreikiai, Meilė Sposmanytė) narys. Gyvena ir kuria Palangoje.

Paroda veiks iki balandžio 30 d. Galerijos darbo laikas III‒V 16‒18 val.


  Kultūros straipsnių vidus

  2021-04-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt