P0

Politika

Pluoštines kanapes leis naudoti plačiau

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-04-07


Trečiadienį Vyriausybė pritarė išvadai dėl Pluoštinių kanapių įstatymo pakeitimo projekto.

Šiuo įstatymo pakeitimu siekiama leisti kanapių produktų gamybai naudoti visą pluoštinės kanapės augalą, atsisakant esamo apribojimo auginti jį tik pluoštui, sėkloms ir sodininkystei.

Pasak Ekonomikos ir investicijų ministrės Aušrinės Armonaitės, Lietuva pagal pluoštinų kanapių auginimo plotus yra lyderė Europos Sąjungoje, tačiau iki šiol visa žaliava dėl netinkamo teisinio reguliavimo būdavo išvežama į užsienį perdirbti.

„Akivaizdu, kad investicijų pritraukimo požiūriu čia atsivers didelės galimybės”, – Vyriausybės posėdyje sakė ji, pridūrusi, jog ligšiolinis reguliavimas esą atbaidė net 4 potencialius investuotojus.

„Norėtųsi ir priežiūros, kad pats įstatymas realiai veiktų, nes yra tokia grėsmė, kad mes sukuriame tarsi teisinę bazę, bet vis tiek keliais aukštais verslą prižiūrinčios institucijos reguliuos, kad bus sunku pasinaudoti tom galimybėm”, – nuogąstavo ji.

A. Armonaitės teigimu, ministerija „yra pasiruošusi padėti ir bendradarbiauti”.

Vyriausybė trečiadienį iš esmės pritarė žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko pateiktoms minėto įstatymo išvadoms, tačiau, atsižvelgiant į gautas Europos Komisijos (EK) pastabas, Seimui jį dar siūlo tobulinti.

INFORMACIJA

Vienas svarbiausių parengtos išvados siūlymų – nustatyti, kad pluoštinių kanapių gaminiuose tetrahidrokanabinolio (THC) kiekis turi atitikti tų gaminių specialiuosiuose ES ir nacionaliniuose teisės aktuose nustatytus reikalavimus.

Siekiant tiekti rinkai produktus, atitinkančius „naujojo maisto“ sąvoką, būtina turėti išankstinį EK leidimą. Naujas maisto produktas – bet kuris maisto produktas, kuris Europos Sąjungoje nebuvo plačiai vartotas žmonių maistui iki 1997 m. gegužės 15 d.

Jeigu pluoštinių kanapių gaminių gamybos proceso metu susidaro tarpiniai pluoštinių kanapių produktai, kuriuose yra THC, tokiai gamybai reikalingas Narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatyme nustatyta tvarka išduotas leidimas.

Įstatymo projekto pakeitimams dar turės pritarti EK. Nuo jos nuomonės priklausys, kokius kanapių produktus bus leidžiama gaminti.


  2021-04-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt