P0

Švietimas

Vyks respublikinis „Atliekų kultūros“ egzaminas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-07


Prieš metus pirmąsyk šalyje surengtas „Atliekų kultūros“ egzaminas, sutraukęs apie 10 tūkst. įvairaus amžiaus dalyvių, vyks ir šiemet, balandžio 29-ąją.

Respublikinio egzamino partneriais tapo devyni šalies regioniniai atliekų tvarkymo centrai, Vakarų Lietuvoje egzamino koordinatoriumi yra Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC), o renginį globoja Aplinkos ministerija.

Pasak egzamino organizatorių, tai nebus varžytuvės, o labiau priemonė patikrinti savo žinias.

„Prieš dešimtmetį netgi visuomenės lyderiams, politikams reikėjo įrodinėti, kad rūšiuoti yra būtina, kad pirmiausia turime sukurti tam tinkamą infrastruktūrą, administravimo sistemą. Šiandien jau keliame kitus tikslus – ne tik stropiau rūšiuoti, bet ir mažinti vartojimą, užsiimti atliekų prevencija, pakartotiniu perdirbimu, siekiame žiedinės ir žaliosios ekonomikos tikslų“, – pranešime cituojamas vienas iš projekto koordinatorių, KRATC direktoriaus pavaduotojas Šarūnas Jonas Tamulis.

Egzamino klausimai apims pačius svarbiausius rūšiavimo, tvarumo, ekologijos, atliekų surinkimo sistemos aspektus, reikalingus žinoti kiekvienam.

Kaip ir pernai, dalyviai bus skiriami į dvi grupes. Pradinių klasių moksleiviams skirta 15 testo klausimų. Vyresniems moksleiviams, studentams ir suaugusiųjų auditorijai – trisdešimt. Atsakyti į juos reikės per 45 minutes ir kiekvienas teisingas atsakymas bus įvertintas 1 tašku.

Jaunesnieji egzamino dalyviai, teisingai atsakę bent į 6 klausimus, pelnys „Pažengusiojo“, įveikę bent 9 – „Žinovo“, o surinkę 11 taškus ar daugiau – „Eksperto“ diplomus. Vyresniems dalyviams diplomus garantuos, atitinkamai, 15, 20 ir 24 teisingi atsakymai.

Geriausių rezultatų „Atliekų kultūros“ egzamine pasiekę dalyviai džiaugsis projekto globėjo, organizatoriaus, partnerių bei rėmėjų įsteigtais prizais.

„Visos septynios Klaipėdos regiono savivaldybės palaiko „Atliekų kultūros“ egzaminą ir geriausiai užduotis įveikusiems savo savivaldybės atstovams yra įsteigusios specialius prizus“, – sakė Š. J. Tamulis.

Norintys dalyvauti, iki pat egzamino dienos gali registruotis interneto svetainėje https://atliekukultura.lt/egzaminas/ – reikia įvesti savo vardą, pavardę, savivaldybę, el. pašto adresą. Moksleiviams – mokymosi įstaigą ir klasę, o studentams – tik mokymosi įstaigą.

Mokytojai taip pat galės registruoti savo mokinius bei matyti jų pasiektus rezultatus. Už šias pastangas prisidėti prie atliekų kultūros sklaidos, dalyvius užregistravusių mokytojų laukia padėkos.

Numatoma, jog egzaminas vyks visą dieną nuo 9 iki 16 val., o užsiregistravę dalyviai apie tikslų egzamino laiką bus informuojami elektroniniu paštu.

Pagilinti savo žinias galima egzaminui skirtoje interneto svetainėje https://atliekukultura.lt/egzaminas/, kur pateikiamas išsamus
„Atliekų kultūros“ žinynas. Ten pat kiekvienas gali išbandyti savo žinias sprendžiant bandomąjį egzaminą.


  2021-04-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt