P0

Uostas ir jūra

Skelbia rinkos konsultaciją dėl SGD laivo-saugyklos įsigijimo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-08


Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė AB „Klaipėdos nafta“ skelbia konsultaciją su rinkos dalyviais dėl Klaipėdos SGD terminalo laivo-saugyklos su išdujinimo įrenginiu pirkimo. Jos metu siekiama supažindinti rinkos dalyvius su būsimuoju pirkimu ir sulaukti jų pastabų bei komentarų pateiktiems pirkimo dokumentų projektams. Laivo-saugyklos su išdujinimo įrenginiu pirkimas numatomas šių metų antroje pusėje.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pagal 2018 m. priimtą įstatymą KN privalo užtikrinti SGD terminalo veiklą bent iki 2044 m. Šis įstatymas įpareigoja KN įsigyti ir nuosavybės teise valdyti laivą-saugyklą su išdujinimo įrenginiu, pasirinkus ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą iki 2024 m. pabaigos.

„Gamtinių dujų vartojimo tendencijos, įvertinant tiek gamtinių dujų kaip energetinio ištekliaus potencialą, tiek ir regioninio gamtinių dujų tinklo plėtrą, rodo, jog Klaipėdos SGD terminalas ateityje atliks svarbų vaidmenį užtikrinant konkurencingą, ilgalaikį ir saugų SGD tiekimą Lietuvai bei regionui, taip pat plėtojant mažos apimties SGD prekybą ir transportavimą jūriniu bei kelių transportu ir taip prisidedant prie žaliosios ekonomikos tikslų“, – pranešime cituojama energetikos viceministrė Inga Žilienė.

Klaipėdos SGD terminalas veikia nuo 2014 metų. Terminalo laivas-saugykla su išdujinimo įrenginiu yra KN išsinuomotas iš Norvegijos kapitalo bendrovės „Höegh“ 10-čiai metų su išpirkimo (opciono) galimybe.

Įgyvendindama valstybės pavestus uždavinius KN laivo-saugyklos su išdujinimo įrenginiu pirkimo procesą planuoja pradėti antrąjį šių metų pusmetį. Pirkimo proceso metu gautas geriausias pasiūlymas pagal nustatytus ekonominio naudingumo kriterijus bus lyginamas su dabartiniu sprendiniu. Laivui-saugyklai su išdujinimo įrenginiu įsigyti yra užsitikrintas finansavimo mechanizmas, kuriam pritaria Europos Komisija.

„Prieš skelbdami rinkos konsultaciją, pasitelkę išorinius ekspertus, atlikome tyrimą, kurio metu pavyko apsibrėžti tam tikrus būsimojo pirkimo technologinius ir komercinius rėmus. Remiantis šio tyrimo metu surinkta informacija, rinkos konsultacijai teikiame galimus laivo-saugyklos su išdujinimo įrenginiu techninius parametrus, informaciją apie jo suderinamumą su dabartine infrastruktūra – krantine ir dujotiekiu – bei kitas svarbias detales, tam, kad užtikrintume visapusišką pirkimo proceso skaidrumą ir paskatintume galimų tiekėjų aktyvumą. Užbaigus laivo-saugyklos pasirinkimo procesą, atskirai bus sprendžiamas jos valdymo klausimas: su išorinių ekspertų pagalba ir bendradarbiaudami su Lietuvos institucijomis siekiame išsiaiškinti, koks valdymo modelis būtų optimalus“, – cituojamas ir Dariaus Šilenskis, KN generalinis direktorius.

Rinkos konsultacijos metu indikacijų pirkimo dokumentų projektams iš rinkos laukiama iki gegužės 3 dienos. Po rinkos konsultacijos, atsižvelgiant į jos metu gautą informaciją, bus priimtas sprendimas dėl tolimesnių laivo įsigijimo proceso žingsnių.


  2021-04-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt