P0

Uostas ir jūra

Jaunuoliai kviečiami tapti buriavimo praktikantais

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-09


Trims vasaros dienoms Klaipėda taps „The Tall Ships Races Klaipėda 2021“ burlaivių namais.

Birželio 27-30 d. čia sugrįžta gražiausi pasaulio burlaiviai, kurie trisdešimtį Klaipėdos jaunuolių pakvies tapti buriavimo praktikantais ir patirti neeilinį gyvenimo nuotykį. Kadetų atranka – privaloma kiekvienam lenktynėse dalyvaujančiam uostui, taip užtikrinamas buriavimo patirties perdavimas jauniems žmonėms.

Organizatorių nuotr.

Jūrai neabejingi 15–25 metų amžiaus jaunuoliai kviečiami registruotis ir tapti buriavimo praktikantais. Anketą rasite čia.

Išlaidas apmokės organizatoriui

Dalyvaujant atrankoje buriavimo patirtis nebūtina. Iš visų atsiųstų anketų komisija atrinks 30 jaunuolių, kuriems kelionė burlaiviu iš Klaipėdos į Turku (mokymai, nakvynė ir maitinimas burlaivyje, sporto renginiai, ekskursijos, įgulų vakaras finišo mieste ir kelionė atgal į Klaipėdą autobusu) bus apmokėta organizatorių lėšomis. Įprastai vieno praktikanto para burlaivyje kainuoja nuo 100 iki 150 eurų.

Komisiją, kuri vertins gautas anketas ir motyvacinius laiškus, sudarys penki asmenys: po vieną Klaipėdos miesto savivaldybės ir renginio koordinatoriaus VšĮ „Klaipėdos šventės“ atstovą, kadetų atrankos specialistas, kapitonas ir nepriklausomas ekspertas. Itin didelę reikšmę galutiniam vertinimo balui turės motyvacinis laiškas. Laiškas, kurio apimtis ne daugiau kaip 15 sakinių, turi įrodyti jaunuolio pasiryžimą ir norą susipažinti su jūriniu gyvenimu. Užpildytas anketas galima siųsti iki gegužės 1 d.

„Jūrinės kultūros puoselėjimas ir buriavimo patirties sklaida – kiekvieno jūrinio miesto vizijos ir misijos dalis. Efektyviausias jūrinių tradicijų tęstinumo užtikrinimas – jaunų žmonių įtrauktis į pačius procesus. Patirti, pajusti, atrasti, išgirsti, išmokti – tokią neįkainojamą patirtį gaus kiekvienas buriavimo praktikantas, kuris birželio gale galbūt pirmąjį kartą sveikinsis su jūra. Nuoširdžiai tikiu, kad jaunas žmogus, susidūręs akis į akį su jūra, jos galybe ir iššūkiais, visą gyvenimą lieka susijęs su ja“, – sako „The Tall Ships Races Klaipėda“ projekto vadovė Violeta Ulevičienė.

Į laivą – tik su neigiamu testu

Saugumas ir sudėtingi sprendimai – neatsiejama „The Tall Ships Races 2021” pasirengimo dalis. Tarptautinės lenktynės, kurioje įprastai dalyvauja laivai iš poros dešimčių valstybių, turi užtikrinti saugumą atsižvelgiant į kiekvienos dalyvaujančios valstybės pandeminę situaciją ir su ja susijusias nuostatas. Esama situacija lėmė ir naują terminologiją – laivas įvardinamas kaip saugus „burbulas“, kurio įguloje tik neigiamą testą gavę asmenys, todėl visi būsimi kadetai prieš lipant į laivą privalės atlikti ir gauti neigiamą Covid testo atsakymą.

Į Klaipėdą – starto uostą šiuo metu užsiregistravę 44 laivai iš keturiolikos pasaulio valstybių, tačiau skaičiuojama, kad renginio metu Klaipėdą aplankys apie 60 laivių, iš kurių 10-12 priskiriami A klasei.


  2021-04-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt