P0

Kultūra

Kviečia knygučių paroda „Mano abėcėlė“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-09


Nuo balandžio 9 d. Klaipėdos lėlių teatro edukacinio centro parodą „Mažieji pasauliai“ papildys ir Monikos Šlančauskaitės 32-iejų rankų darbo knygučių paroda „Mano abėcėlė“.

Parodos autorė pastebi, kad parodą įkvėpė lietuviška abėcėlė.

„Kai pradedame ko nors mokytis, dažniausiai pradedame nuo pačių paprasčiausių dalykų. Pavyzdžiui, kai mokomės rašyti ir skaityti, pradedame nuo abėcėlės. Tik išmokus raides, atsiveria stebuklingas pažinimo, kūrybos ir knygų pasaulis. Tai mane ir įkvėpė sukurti 32 (lygiai tiek, kiek lietuviškoje abėcėlėje yra raidžių) rankų darbo knygutes. O kiekvienoje knygutėje lietuviška abėcėlė įgaus vis naują ir kitokią formą. Kurdama šias knygeles į vieną sujungiau ne tik tris didžiąsias savo aistras (knygų iliustravimą, kaligrafiją ir knygrišybą), bet ir stengiausi panaudoti skirtingus įvairiais laikotarpiais ir įvairiose šalyse naudotus knygų rišimo būdus“ , – pranešime spaudai pastebi ji.

M. Šlančauskaitė akcentuoja, kad kurdama knygeles turėjo ir dar vieną tikslą, kurį iš dalies padiktavo karantinas, iš dalies – autorės požiūris į gyvenimą ir vartojimą, vartotojiškumą: visos knygutės pagamintos arba iš kartą jau panaudotų, arba iš perdirbtų, arba iš nuo kitų projektų likusių medžiagų.

Pažiūrėję parodą lankytojai turės galimybę išbandyti japonišką knygrišybos būdą bei pasigaminti savo knygelę: tam bus reikalinga patinkanti saga ir apvali gumutė, kurią galima įsigyti bet kurioje siuvimo reikmenų parduotuvėje (svarbu, kad ji tilptų per išsirinktos sagos skylutes).

Kitas knygelei reikalingas priemones parūpins Klaipėdos lėlių teatro edukacinis centras.

Paroda Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre (Vežėjų g. 4, Klaipėda) veiks iki gegužės 2 d.

Kultūros straipsnių vidus


  2021-04-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt