P0

Kultūra

Lietuvos jūrų muziejus kviečia į edukacijas ir ekskursijas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-09


– Jeigu iki karantino ekskursijos ar edukacijos grupėje galėjo būti net trys dešimtys žmonių, tai dabar – vos dešimt arba du šeimos namų ūkiai, – pranešime apie rengiamas edukacijas ir ekskursijas cituojama Lietuvos jūrų muziejaus vadovė Olga Žalienė. – Tokia grupės sudėtis leidžia jaustis ne tik saugiai, bet ir kiekvienam jos dalyviui skiriamas asmeninis dėmesys.

Edvardo Bertašiaus nuotr.

Per tris savaitgalius, kai jau buvo leista dirbti muziejams, istoriniame Nerijos forte įsikūrusiame muziejuje apsilankė daugiau nei pusantro tūkstančio lankytojų. Kol kas muziejus dirba tik penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais, tačiau vis labiau plečia paslaugų lankytojams spektrą. Jau nuo šio šeštadienio šeštadieniais ir sekmadieniais rengiamos edukacinės popietės. 11 val. lankytojai kviečiami dalyvauti popietėje po istorinės laivybos sales „Kaip išgyventi jūroje“ (susitikimo vieta – muziejaus kieme prie ąžuoliuko).

Taip pat du namų šeimos ūkiai arba dešimties lankytojų grupė gali užsisakyti ekskursijas po muziejų „Sielą – jūrai“ bei „Pasimatymas su vandenų pasauliu. Ir savimi”.

Muziejuje jau atnaujinti ir edukaciniai užsiėmimai. Rengiami tiek nuotoliniai, tiek gyvi edukaciniai užsiėmimai. Nenuotoliniuose edukaciniuose užsiėmimuose, kaip ir popietėse, gali dalyvauti ne daugiau du namų šeimos ūkiai arba dešimt žmonių.

Edukaciniai užsiėmimai aprėpia visas muziejaus pristatomas temas: nuo Baltijos jūros iki pingvinų. Pastarasis – „Pingvinai. Kuo mes panašūs?“ – itin mėgstamas. Nuo jo mažai populiarumu atsilieka „Baltijos jūra – mūsų namai“ ir „Kaip atsiranda perlas?“. Užsiėmimas „Vandens gyvenimo linija“ pristato ruonius, jų tarpusavio santykius, gyvenimo būdą. „Plėšrūs ir pavojingi. Mitai ar realybė?“ kviečia iš arčiau pažvelgti į plėšrūnų veidus ir susimąstyti, kaip dažnai plėšrūno bruožai atsispindi ir mūsų veiduose. O edukacinio užsiėmimo „SOS! Žmogus už borto!“ metu sužinoma apie pagrindinius jūrose slypinčius pavojus ir kaip jų išvengti. Jūroje labai svarbu yra pažinti vėjus. Apie juos pasakoja atskiras edukacinis užsiėmimas „Vėjų uostas“ – viskas apie vėjus, jų kryptis, matavimus, pavadinimus.

Su visais edukaciniais užsiėmimais galima susipažinti muziejaus tinklalapyje https://muziejus.lt/lt/edukacija.

Užsisakyti ekskursijas bei edukacijas galima telefonu +370 659 21 932 arba el. paštu edukacija@muziejus.lt.


  Kultūros straipsnių vidus

  2021-04-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt