P0

Svarbu, Verslas

Dangės upėje nori statyti konferencijų salę (12)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-04-12


Sulaukę verslininkų inciatyvos, Klaipėdos savivaldybės vadovai suka galvas, ar leisti Dangės upėje statyti plūduriuojančius objektus.

Dangės upė. Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėdos savivaldybę neseniai pasiekė raštas, kuriuo verslininkai teiravosi, ar Dangės upėje galėtų pasistatyti plūduriuojantį statinį, kuriame būtų įrengta konferencijų salė, būtų teikiamos ir kitokios paslaugos. Jie norėtų, kad tokį objektą būtų galima pastatyti prie Dangės krantinės, kuri yra tarp Dangės skvero ir buvusio „Telekomo“ pastato. Kita vieta, kurioje esą naujasis objektas tilptų ir tiktų, yra kita Dangės pusė – krantinė, netoli Jono kalnelio.

Pirmadienį Klaipėdos savivaldybėje įvyko ir pasitarimas dėl plūduriuojančių objektų Dangės upėje statybų. Jame nuspręsta iniciatyvą parodžiusius verslininkus pasikviesti išsamesnei diskusijai.

„Žinoma, galimybių įsirengti plūduriuojančius objektus visada yra, tačiau reikia susiderinti su visomis suinteresuotomis pusėmis“, – po pasitarimo pabrėžė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Jo nuomone, tokiems plūduriuojantiems naujiems objektams turėtų neprieštarauti nei Danės vandens kelio prižiūrėtojai, nei irkluotojai. Be to, reikia įvertinti ir tiek pačių krantinių būklę, tiek aplink esančią infrastruktūrą.

Be to, atiduoti krantinės jos pageidaujantiems verslininkams taip pat neįmanoma. „Reikėtų skelbti tos krantinės nuomos konkursą ir išrinkti geriausią kainą pasiūliusį nugalėtoją. Tačiau pirmiausia tokio objekto atsiradimas neturėtų prieštarauti nei miesto plėtrai, vystymuisi, nei jau esančiai veiklai Danėje“, – tvirtino A. Dobranskis.

Danės upėje kol kas yra tik vienas plūduriuojantis objektas. Netoli Karlskronos aikštės prie Danės upės krantinės prišvartuotas restoranas. Dangės krantinės nuo Biržos tilto iki žiočių valdo koncesininkas, todėl tokio plūdučiuojančio objekto atsiradimas yra derintas su juo.

Verslo straipsnių visus kompas

Sausį posėdžiavusi Jūrinės kultūros koordinacinė taryba svarstė, kaip atgaivinti Danės upę. Ji nagrinėjo net 17 pasiūlymų, tarp kurių buvo siauroje Dangės upės vietoje neplanuoti restoranų, viešbučių ir kitų panašių objektų, nes jie trukdytų laivybai. Taryba tuomet nagrinėjo net galimybę vandens dviračius iškelti į Malūno tvenkinį ar Jono kalnelio vandens akvatoriją, nes pramogautojai esą trukdo irkluotojams.


  2021-04-12

  12 komentarai “Dangės upėje nori statyti konferencijų salę”

  1. AvatarČerlis (IP: 188.69.209.127)

   Pirma reike sutvarkyti kas bado akis miesto centre tokie griu vėlei Baltijos kino tetas ,kas juos kuruoja ar je saugumo reikalavimus kokius atitinka, ar eilinį sykį lauke kokios nelaimes kol užgrius kokiem usenio turistams.

  2. Avatark (IP: 90.131.38.196)

   Siūlau konferencijų salę įrengti supuvusiame Sudūvyje. Bus du viename abi nesąmonės .

  3. AvatarJudas (IP: 90.131.39.171)

   Kada patrauksit palapines iš miesto centro ?

  4. AvatarKuka (IP: 83.179.44.217)

   Net koktu skaityti tokius paistalus. Rodos , kad daugelį apėmus šizoidine statybų paranoja. Alio, valdziazmogiu, miestas apleistas!!! Pavyzdžių toli ieškoti nereikia: Baltijos kino teatro liekanos…

  5. AvatarFaktas (IP: 86.100.126.143)

   Faktas toks vieni glušiai siūlo kiti avinai džiaugiasi, nori laurus susisemti
   Yra vėtų miestą gražinti ir be Dangės

  6. AvatarMiesto teisės ir sprendimai miestiečių rankose ar kieno?... (IP: 78.57.214.60)

   Pėsčiųjų tiltą tegul stato toje vietoje su stogeliu ir suoliukais žmonėms, senovinio stiliaus. Bent tiek nauda būtų.

  7. AvatarAgonija (IP: 88.119.156.187)

   miesto valdžiai visiška. Lyg ir ne balandžio 1. Visi dabar svarstys. O mes ( labai rimti verslininkai) tai plūdriai konferencijų salei norėtume pastatyti povandeninį daugiaaukštį parkingą. Norime po Biržos tiltu. Savaitgaliais nuomosime ir muzikiniam. Būtinai prašome visur kur tik norite apsvarstykite ir kai bus sprendimas praneškite mums per A.K. Jau pasitarėme su uab Hidrosfera-sakė bus pigu tad eisime statyti.

   • AvatarKolukiečių liaudies pasaka (IP: 90.131.35.140)

    Kaip senelis padarys, viskas bus blogai

  8. AvatarD.Ž. (IP: 86.100.53.185)

   Viską galima Dangės upėje, bet… Bet, pirmiausiai reikia pašalinti smarvę iš 15 vamzdžių nuotekų išleistuvų… T.y .sutvarkyt Akmenos -Danės (65 km.Ištakos prie Salantų..) ekologinę būklę. Dabar ji, remiantis savivaldybės vykdomu monitoringu, yra -bloga…
   Nenorėčiau būti tokioje konferencijų salėje kuri…. smirdėtų…

  9. AvatarSaulius (IP: 88.216.78.40)

   Keistas noras užgriozdinti su plūduriuojančia konferencijų sale pusę Danės upės akvatorijos (siaura salė turbūt neplanuojama?).
   Tai gal geriau prie Jono kalnelio tvenkiniuose tokią salę prišvartuoti? bent jau laivybai netrukdytų…
   galima būtų konferencijos metu salę inkaruoti viduryje tvenkinio, kad konferencijų dalyviai neišsibėgiotų 🙂
   O kur konferencijų dalyviai statys savo automobilius? Jeigu dalyviai atplauks laivais arba atvažiuos dviračiais, tada OK 🙂
   Keista… nejaugi Klaipėdoje yra konferencijų salių trūkumas? viešbučiai merdėja be verslo klientų ir užsienio turistų.

   • Avatar22saula (IP: 78.57.192.7)

    Tikslus komentaras..Upes plotis vos vos,o dar sala(t.y.salė)vidury..ar pakrantej staliukus jau galima pasistatyt?O tai buvo baisus triukšmas,kad eismą trukdo,upes nesimato..

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt