P0

Svarbu, Sveikata

Klaipėdos ligoninės COVID-19 pacientų antplūdžio nejaučia, jauniausiam ligoniui – 22 metai

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-04-13


Sostinės merui Remigijui Šimašiui viešojoje erdvėje išsakius nuogąstavimus, jog dėl sparčiai augančio COVID-19 ligonių skaičiaus Vilniaus ligoninėse gali pritrūkti jiems vietų, paaiškėjo, kad uostamiestyje tokio pavojaus kol kas nėra.

Čia pagrindine medicinos įstaiga, kurioje gydomi koronavirusine infekcija užsikrėtusieji pacientai, išlieka Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL).

Pasak jos atstovės Aistės Noreikaitės, situacija ligoninėje šiuo metu „yra stabili”.

Šiuo metu KUL gydomas 22 metų vaikinas, sergantis COVID -19. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Šiuo metu ligoninėje iš viso gydomi 26 sergantys COVID-19 pacientai. 20 pacientų gydoma Infekciniuose COVID-19 skyriuose. Iš jų 8 moterys ir 12 vyrų. Jauniausias pacientas – 22 metų vyras, vyriausia pacientė – 90 metų moteris. Visų pacientų sveikatos būklės patenkinamos. 6 pacientai gydomi Reanimacijos skyriuje. Trys iš jų moterys ir trys vyrai. Iš jų jauniausia pacientė – 47 metų moteris, vyriausias pacientas – 86 metų”, – išsamiai situaciją ligoninėje komentavo ji.

A. Noreikaitės teigimu, lyginant situaciją su praėjusių metų gruodžio mėnesiu, kuomet buvo COVID-19 pikas, padėtis esą akivaizdžiai skiriasi.

„Gruodį COVID-19 pacientų skaičius kito – nuo 100 iki 130. Daugiau nei pusei pacientų buvo taikoma deguonies terapija. Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje buvo gydomi net 25 pacientai. 75 proc. pacientų buvo kritinės būklės”, – komentavo KUL atstovė.

Pasak A. Noreikaitės, šiuo metu beveik visi KUL darbuotojai jau yra paskiepyti dviem vakcinos nuo COVID-19 dozėmis. Ligoninėje nustatyta tvarka sistemingai ir reguliariai profilaktiškai tiriami ligoninės darbuotojai dėl COVID-19 infekuotumo.

„Praeitą savaitę profilaktiškai ištirtas 171 ligoninės darbuotojas, teigiamų atvejų nenustatyta. Sergančiųjų COVID-19 liga ir infekuotų darbuotojų nėra”, – sakė ji.

Vadinamųjų kovidinių ligonių antplūdžio nejaučia ir antroji uostamiesčio gydymo įstaiga, kurioje irgi gydomi šia liga sergantieji – Respublikinė Klaipėdos ligoninė.

„Kovidinių ligonių padidėjimo nėra, šiuo metu mūsų ligoninėje gydoma apie 20 tokių pacientų”, – sakė ligoninės atstovė Marija Gabrienė.

Jos teigimu, net 90 proc. ligoninės medicinos personalo jau turi susiformavusį imunitetą COVID-19 ligai, t.y. yra arba ja persirgę, arba paskiepyti nuo koronavirusinės infekcijos.

Nors Klaipėdos jūrininkų ligoninėje nėra infekcinių ligų skyriaus ir ji nėra laikoma kovidine ligonine, tačiau, Jūrininkų ligoninės atstovės Jolantos Juškevičienės teigimu, čia vis tiek nuolat būna COVID-19 liga sergančių pacientų, kuriems medikų pagalba būtina dėl kitų ligų, pavyzdžiui, ūminio insulto ar infarkto.

Jos teigimu, balandžio 12 d. duomenimis, ligoninėje buvo gydomi 9 pacientai, kuriems greta kitų ligų, dėl kurių būtinas stacionarinis gydymas, yra diagnozuota ir COVID-19 liga. Pernai tokių pacientų ligoninėje ir jos padaliniuose iš viso gydyta 162.

„Klaipėdos jūrininkų ligoninėje iš 1217 darbuotojų paskiepyta 695, dar 357 darbuotojai COVID-19 liga persirgo. Šį penktadienį ligoninėje bus paskiepyti 37 darbuotojai, anksčiau skiepytis atsisakę, ir 5 naujai priimti darbuotojai”, – sakė J. Juškevičienė.

Statistikos departamento duomenimis, per praėjusią parą į šalies ligonines dėl SARS- CoV-2 ligos paguldyti 99 nauji pacientai.

Šalies ligoninėse šiuo metu užimtos 952 COVID-19 gydymui skirtos lovos. Dar 903 lovose gulintiems ligoniams teikiama deguonies terapija, o 88 lovose gydomi labai sunkios būklės pacientai.


  2021-04-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt