P0

Transportas

Klaipėdos apskrities kelių policija jau pradėjo patruliuoti ir motociklais

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-14


Šylant orams į kelius ir miestų gatves išrieda vis daugiau motociklų. Nuo šeštadienio patruliuoti motociklais pradėjo ir Klaipėdos apskrities Kelių policijos pareigūnai – eismo saugumui kontroliuoti ir pažeidėjams tramdyti pareigūnai turi tris itin greitus bei galingus „Suzuki“ bei „Yamaha“ markės motociklus.

Dažniausiai policijos fiksuojami motociklininkų pažeidimai yra leistino greičio viršijimas, pavojingo ar chuliganiško vairavimo atvejai, posūkių signalų nerodymas.

Policijos pareigūnai primena, kad leistiną greitį daugiau nei 30 km/h viršijantiems motociklininkams gresia bauda nuo 120 iki 550 eurų ir teisės vairuoti praradimas nuo trijų mėnesių iki pusantrų metų. Už pavojingą vairavimą gali būti skiriama bauda nuo 170 iki 230 eurų, o už chuliganišką – nuo 450 iki 550 eurų.

Motociklais važinėti ypač mėgstama vakarais ir savaitgaliais, todėl sulaukiama nemažai gyventojų skundų dėl motociklų keliamo triukšmo. Tikrinti, ar motociklo skleidžiamas triukšmas viršija nustatytų normų, žadama intensyviai – pernai tam pradėtas naudoti mobilusis triukšmo lygio matuoklis. O už šį pažeidimą bauda gali siekti nuo 50 iki 300 eurų, taip pat yra anuliuojamas motociklo privalomosios techninės apžiūros galiojimas.

Policija žada, kad didelis dėmesys bus skiriamas ir motorolerių, dviračių, paspirtukų eismo saugumui, bei vairuotojų blaivumo kontrolei. Be to, pareigūnai atkreipia dėmesį, kad motoroleriais dažniausiai važinėja jauni, tik pradedantys eisme dalyvauti vairuotojai.


  2021-04-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt