P0

Kriminalai ir nelaimės

Dėl incidento ministro statomame name – tyrimas (9)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-15


Valstybinė darbo inspekcija pradėjo tyrimą dėl galimo nelegalaus darbo aplinkos ministro, klaipėdiečio Simono Gentvilo kartu su draugų šeima statomame name Melnragėje.

Jis pradėtas po to, kai name įvyko incidentas – nugriuvo betoniniai laiptai, sužaloję du čia dirbusius žmones. Pats ministras akcentuoja, kad turi visas sutartis su statybininkais.

Nuotrauka iš Simono Gentvilo „Facebook” paskyros

„Su draugų šeima statomės blokuotą dvibutį namą Klaipėdoje. Praeitą savaitę nutiko tai, kas man parodė nepakartojamą realybės pamoką- nekokybė yra visur ir ji skaudžiai kainuoja. Mūsų šeimų samdyti laiptininkai sugebėjo subetonuoti 4 laiptines taip, kad išmontuojant klojinius laiptai nugriuvo. Baisiausia, jog sunkiai sužeisti ir patys statybininkai. Tikiuosi vaikinai greitai pagis ir, kiek žinau, jie jau išleisti iš ligoninės. Tačiau tai galėjo baigtis žymiai blogiau – 4 tonų laiptų griūtis galėjo baigtis 2 žmonių žūtimi. O mano šeima laiptais vaikščioti turėjo kasdien. Mūsų samdytos statybų ekspertizės išvados aiškios – 3 likę laiptai turi būti griaunami ir yra gyvybiškai pavojingi. O karantino metu per nuotolį samdyti amatininkai mums gyrėsi „esame pastatę šimtus laiptų”. Nesikuklinsiu ir pasakysiu, kad mes nesame eiliniai užsakovai. Mano žmona – architektė. Visada samdome nepigiausią specialistą. Visada renkamės kokybiškesnę medžiagą. Visada (daugumos statybininkų nuostabai) prašome sutarčių, sąskaitų. Smulkiam amatininkui net padėjome „legalizuotis”, nes iki tol tokio poreikio nebūta. Medžiagų parduotuvėse visada mokame avansines sąskaitas, nors 95% atvejų gyventojai statybininkams pinigus už medžiagas įduoda grynais. Reikia mokytis iš kitų klaidų. Puikmečiais, kaip dabar, kai perkami namai iš brėžinių, tokių brokų bus gausu visur. O pasekmės yra pavojingos gyvybei”, – taip šį incidentą savo paskyroje „Facebook” tinkle aprašo pats ministras.

S. Getvilas dėl incidento, kurį tiria ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų priežiūros inspekcija, pats pasiprašė nušalinamas nuo šios įstaigos kuravimo, kol incidento aplinkybės bus ištirtos. Šios pareigos laikinai patikėtos žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui.

Dienraščio „Klaipėda” portalas kl.lt skelbia, kad namą S. Gentvilas stato su draugu Algirdu Sabaliausku, akcentuodamas, kad jis buvo vienas iš „Atvirą Klaipėdą” valdančios VšĮ „Klaipėda atvirai” steigėjų. A. Sabaliauskas nuo 2020-ųjų pradžios nebėra VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkas. Vieninteliu įstaigos dalininku yra Martynas Vainorius.


  2021-04-15

  9 komentarai “Dėl incidento ministro statomame name – tyrimas”

  1. AvatarHusky (IP: 90.131.33.82)

   Įdomu,kartais ne T.Surplio kooperatinė bendrovė statybomis užsiminėjo? Labai jau primena jo stiliuką,beje,gal kas esate nukentėję nuo to “inžinieriaus”? Galite parašyti migodas@inbox.lt

  2. AvatarGINTAS (IP: 84.15.184.76)

   Rukytos zuvies neatlaike😃😃😃

  3. AvatarJonas (IP: 77.79.44.43)

   Tai gal po tokiu reikalu butu garbinga atsistatydinti?
   Jei ne , tai gal premjere pasirupins savo kabineto svara?

   • AvatarVido (IP: 90.131.36.41)

    Tai gal visi dabar turi atsistadydinti? Ir redaktorius, ir premjere, ir prezidentas.
    Manau nereikia skubėti.

  4. AvatarAnonimas (IP: 83.179.72.85)

   Gentvilas dabartinį laiką įvardina PUIKMEČIU. Ar jam viskas gerai su galvele? O gal užmiršo pridėti žodelį MAN? Ir parašyti PUIKMETIS MAN. Galbūt jam ir puikmetis, nes….visi žinom kodėl?

  5. Avatarto STT (IP: 78.57.204.47)

   Iš kur pinigai?

   • AvatarRuprehtas (IP: 185.46.212.71)

    O tai zmogus ilgai dirbantis ir politikoj negali tureti pinigu sublokuotam namui? Tu juokauji?

   • AvatarGyventoja (IP: 46.249.189.202)

    Taigi pradėjo dirbti ministru. Kuriam tokių metų jaunuoliui byra monetos kad net pajūry gebėtų kotedžus statyti. Greit visas pajūrys priklausys valdžiai

  6. AvatarSt. Darbų vadovas (IP: 84.15.187.48)

   Kai pasakai,kad konstruktoriaus reikia mokėti,tai pyksta…. ,,jurgeliams meistreliams,, pigiau.,.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt