P0

Kultūra

Teatro languose – paroda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-15


Pasaulinės kultūros dienos proga Klaipėdos dramos teatro skaityklos languose eksponuojama Urtės Jasenkos piešinių paroda.

Domo Rimeikos nuotr.

„Teatre rengiamos parodos yra vienas iš mūsų siekiamos meno sinergijos pavyzdžių – norime, kad teatre save matytų įvairių meno sričių atstovai“, – pranešime spaudai cituojama viena iš skaityklos idėjos sumanytojų, teatro rinkodaros projektų vadovė Agnė Medelytė.

„Būtų sudėtinga kurti neatsigręžiant į save pačią, savo širdį, gyvenimą, patirtis, jausmus ir mintis, tad vienus personažus kūriau remdamasi realiais asmenimis, atidžiai stebėdama aplinką, kitus išmąsčiau ar pastebėjau esant, „gyvenant“ manyje“, – apie piešinių subjektus pasakoja jų kūrėja U. Jasenka.

Eksponuojami darbai – monochrominiai, tokį raiškos sprendimą autorė aiškina noru suaktyvinti žiūrinčiųjų jusles.

„Vienas iš ypač svarbių momentų kūryboje man yra palikta erdvė žiūrovo vaizduotei, laisvei, suvokimui, mintims bei mąstymui. Todėl mano darbai yra nespalvoti. Atėmus vieną iš juslių, sustiprėja kita“, – sakė U. Jasena.

Vilniuje 1993 m. gimusi kūrėja šiuo metu gyvena Klaipėdoje.

„Vaikystėje, turbūt kaip ir visi vaikai, mėgau piešti. Tėvai man, broliui ir sesei sukūrė ir paliko labai daug erdvės skleistis kūrybiškumui. Tikrai turėjome laisvę terlioti, piešti kaip tik norime, išbandyti įvairiausias piešimo technikas ant įvairiausio dydžio popieriaus lapų. Dabar prisiminiau, kad mama mūsų piešinius kabindavo, lipindavo ant sienos namuose ir aš galvodavau, jog čia vyksta mūsų piešinių paroda. Ir buvo labai smagu. Tas jausmas niekad neišnyko“, – pasakojo U. Jasenko.

Kultūros straipsnių vidus

Pasak jos, kūryba yra vienas iš ryšio su aplinkiniais atvėrimo būdų.

Urtė Jasenka. Domo Rimeikos nuotr.

„Manau, kurti reikia ne tam, kad pasirodytum, kaip sugebi kažką daryti, bet tam, kad atvertum širdį ir pajaustum bendrystę su žmonėmis; dalintumeisi, įkvėptum, susitiktum, būtum. Kiek save prisimenu, širdy jaučiau, kad norisi bendrauti, pasidalinti su kitais kūryba, papasakoti dar vieną, naują istoriją. Viskas liejosi natūraliai. Rimtai mokytis, gilintis į piešimą, dailę pradėjau keturiolikos ar penkiolikos metų. Būdama šešiolikos jau suorganizavau pirmą savo parodą Vilniuje, Fluxus ministerijoje“, – sako kūrėja.

Paroda Klaipėdos dramos teatro skaityklos languose bus eksponuojami iki gegužės 6 d.


  2021-04-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt