P0

Kriminalai ir nelaimės

Už narkotikų platinimą ir kontrabandą – teisiamųjų suolas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-15


Klaipėdos apskrities pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti ir jų atgabenimo kontrabandos būdu į Lietuvą.

Pasak policijos pranešimo, dar 2020 m. rugpjūtį Skuode, Vilniaus gatvėje, Skuodo pareigūnai kolegų iš Klaipėdos rašymu sulaikė individualią veiklą vykdantį Skuodo rajono gyventoją. Asmens dalinės apžiūros metu pas jį rasta narkotinės medžiagos – kanapių.

Atlikus apžiūrą šio asmens automobilyje rasta daugiau kaip 400 g amfetamino, kanapių, trintuvė (smulkintuvas) su kanapių pėdsakais bei elektroninės svarstyklės su kanapių (kanapių dervos) pėdsakais.

Sulaikytasis 28 metų vyriškis teisėsaugai žinomas – 2015 metais jam buvo pareikštas įtarimas dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Pernai jam buvo pareikštas įtarimas dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo.

Tęsiant tyrimo veiksmus gauta duomenų, kad psichotropines medžiagas minėtas vyriškis, veikdamas kartu su vienoje iš uostamiesčio įmonių dirbančiu, anksčiau neteistu, 36 m. klaipėdiečiu, užsisakydavo internetu iš kelių Europos valstybių. Šios medžiagos buvo atsiunčiamos paštu arba per kurjerių tarnybas pristatomos į minėtam klaipėdiečiui tuomet priklausiusią negyvenamą sodybą Skuodo rajone.

Taip pat 2020 m. rugpjūčio mėn. pabaigoje pareigūnai Skuodo pašto skyriuje poėmio metu paėmė vienam iš bendrininkų adresuotą laišką, kuriame buvo rasti apie 4 g psichotropinės medžiagos – DMT.

Vienas iš įtariamųjų buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę, vėliau jam paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, dokumentų paėmimas bei įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje. Kitam įtariamajam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Už neteisėtą disponavimą dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu turint tikslą jas platinti baudžiama laisvės atėmimu nuo 8 iki 10 metų.


  2021-04-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt