P0

Kriminalai ir nelaimės

Noras nusipirkti virtualios žaidimų valiutos 20-etį atvedė į teisiamųjų suolą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-16


Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 20-ies metų jaunuolis kaltinamas neteisėtu prisijungimu prie informacinės sistemos ir neteisėtu elektroninių duomenų perėmimu bei panaudojimu.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamasis panaudojo iš nenustatyto šaltinio gautus prisijungimo duomenis ir įsilaužė į dvi svetimas elektroninio pašto paskyras. Manoma, kad užvaldęs svetimų asmenų elektroninius paštus, vaikinas juos galimai panaudojo ir nukentėjusiųjų socialinio tinklo Facebook paskyrų perėmimui.

Tyrimo metu nustatyta, kad tokiu nelegaliu būdu kaltinamasis sumanė pasipelnyti. Perimtus svetimus socialinio tinklo profilius pardavė kaip jau nebenaudojamus kitam asmeniui už kompiuteriniame žaidime naudojamą virtualią valiutą. Tyrimo metu paaiškėjo, kad žaidime naudojamos valiutos vertė galėjo siekti apie 15 eurų.

Tyrimui vadovavęs prokuroras Jurij Petuchov teigia, kad toks iš pažiūros nekaltai atrodantis sandoris yra nusikalstama veika, už kurią gresia baudžiamoji atsakomybė.

„Neteisėtas prisijungimas prie informacinės sistemos bei neteisėtas elektroninių duomenų perėmimas ir panaudojimas yra bene dažniausiai pasitaikančios nusikalstamos veikos elektroninėje erdvėje. Dėl neviešų elektroninių duomenų perėmimo nukenčia ne tik Lietuvos, bet ir užsienio fiziniai ir juridiniai asmenys. Tokio pobūdžio nusikaltimus vykdantys asmenys turėtų suvokti, jog už tai Baudžiamasis kodeksas numato net ir laisvės atėmimo bausmes“, – pranešime cituojamas prokuroras.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas neteisėtai stebėjo, fiksavo, perėmė, įgijo, laikė, pasisavino, paskleidė ar kitaip panaudojo neviešus elektroninius duomenis numato baudą arba laisvės atėmimą iki ketverių metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmams.


  2021-04-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt