P0

Verslas

Balandžio 17-oji – Lietuvos energetikų diena

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-17


Kasmet balandžio 17 dieną Lietuvoje minima energetikų profesinė šventė – Lietuvos energetikų diena. Skaičiuojama, kad Lietuvos energetikos sektoriuje, kuriam priskiriami elektrikai, šilumininkai, dujininkai, naftininkai, dirba apie 30 tūkstančių specialistų.

Energetikų dienos minėjimui balandžio 17 diena pasirinkta neatsitiktinai – 1892-ųjų balandžio 17 d. Rietave, Bogdano Oginskio dvare, pirmąkart Lietuvos istorijoje pagaminta elektra ir elektros lempomis apšviesti dvaro rūmai, bažnyčia ir Rietavo miestas. Tad kasmet nuo 2003-ųjų šią dieną Lietuvos energetikai švenčia kaip savo profesinę šventę.

Vakarų Lietuvoje didžiausia energetikos įmonė yra uostamiesčio savivaldybės valdoma AB „Klaipėdos energija“, gaminanti ir tiekianti šilumą Klaipėdos ir Gargždų miestams. Tai viena seniausių Lietuvos energetikos įmonių, išaugusi iš 1929 metais Klaipėdoje pastatytos anglimis kūrenamos elektrinės ant Danės kranto.

„Mieli kolegos, būdavo metų, kai balandžio 17-ąją, Lietuvos energetikų dieną, sutikdavome pabaigę šildymo sezoną ir pavasarį trumpai atsikvėpę kibdavome į kito sezono pasiruošimo darbus. Tačiau šiemet grįžusi tikra žiema dar nepaleidžia gamtos iš šalčio gniaužtų ir tuo pačiu primena, kokia svarbi ir reikalinga yra energetiko profesija. Mūsų šventės proga noriu padėkoti visiems, kurie padėjo šiuos nelengvus metus praleisti darniai ir prasmingai. Gera jausti bendraminčių palaikymą ir sulaukti idėjų, kurios skatina tobulėti, veda bendrovę į atsinaujinimą. Tad Energetikų dienos proga linkiu Jums visiems visokeriopos sėkmės, sveikatos ir profesinio entuziazmo!”, – pranešime spaudai kolegas sveikina AB „Klaipėdos energija“ vadovas Antanas Katinas.


  2021-04-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt