P0

Uostas ir jūra

Laivas „Kuršis“ minų ieškos Suomių įlankoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-17


Tarptautinė jūrinių minų paieškos ir išminavimo operacija „Open Spirit 2021“ („Atvira dvasia 2021“) kitą savaitę vyks Estijos teritoriniuose vandenyse, Suomių įlankoje, o joje dalyvaus ir Lietuvos Karinės jūrų pajėgos.

Asociatyvi KAM nuotr.

Be lietuvių tarptautinėje operacijoje šiemet dalyvaus laivai bei narų išminuotojų komandos iš dar šešių šalių: Estijos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, JAV ir Rumunijos. Taip pat prie mokymų prisidės ir NATO 1-oji nuolatinė priešmininė grupė (SNMCMG1).

Lietuvos kariuomenės Karinėms jūrų pajėgoms operacijoje atstovaus Priešmininių laivų divizionui priskirto „Hunt” klasės laivo ,,Kuršis” (M54) įgula, vadovaujama kmdr. ltn. Tomo Naujokaičio.

Lietuviai mokymų metu sonaro pagalba žvalgys jūros dugną, taip siekdami aptikti minas bei kitą nesprogusią ir iki šiol saugumui jūroje grėsmę keliančią amuniciją. Identifikavus aptiktus objektus, jie planuojami sunaikinti vietoje, naudojant modernius nuotoliniu būdu iš laivo valdomus robotus, taip pat pasitelkiant narų išminuotojų pagalbą.

Pagrindiniai pratybų tikslai – tobulinti laivo įgulos įgūdžius atliekant jūrinių minų paieškos ir išminavimo užduotis veikiant junginyje drauge su sąjungininkų laivais. Taip pat siekiama  reprezentuoti Lietuvos karines jūrų pajėgas ir demonstruoti tinkamą kompetenciją tarptautinėse istorinių sprogmenų naikinimo operacijose.

Tokių operacijų metu ne tik mažinamas Baltijos jūroje nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų ir pokario laikotarpio likusių jūrinių minų ir kitos amunicijos laivybai ir žuvininkystei keliamas pavojus, bet ir stiprinamas operacijoje dalyvaujančių šalių karinių jūrų pajėgų bendradarbiavimas ir tarpusavio sąveikos organizacija.

Tarptautinės jūros dugno išminavimo nuo istorinių sprogmenų operacijos „Open Spirit“ rotaciniu principu kiekvienais metais vyksta Estijos, Latvijos ir Lietuvos Respublikos teritorinėje jūroje ir išskirtinėje ekonominėje zonoje. Jų metu yra išminuojama nuo keliolikos iki kelių šimtų nesprogusios ir pavojus gyvybei bei saugiai laivybai keliančios po Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų likusios jūrinės amunicijos.


  2021-04-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt