P0

Miestas, Svarbu

Dėl masinių vasaros renginių – galvosūkis (1)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-04-19


Vis pratęsiamas karantinas ir tik labai pamažu atlaisvinami jo suvaržymai tapo galvos skausmu ir didžiųjų uostamiesčio vasaros renginių organizatoriams. Todėl daugelio renginių įprastos datos jau pakoreguotos, o dėl kai kurių dar net nėra galutinai apsispręsta, ar jie įvyks.

Gatvės teatro festivalis „Šermukšnis” Klaipėdoje turėtų įvykti jau 21 kartą, bet neaišku, ar šiemet pavyks jį suorganizuoti.

Pirmadienį Klaipėdos savivaldybė atsakingi specialistai susirinko į pasitarimą dėl tarptautinio gatvės teatrų festivalio „Šermukšnis“. Jis uostamiestyje organizuojamas kas dvejus metus ir jau 21 kartą turėtų įvykti šiemet liepos 2-4 dienomis. Šis festivalis į Klaipėdą sukviečia įvairių šalių atlikėjus su įvairiausiais teatriniais projektais, kurie vyksta viešose miesto vietose.

Tačiau Klaipėdos savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Eglė Deltuvaitė neslėpė, jog kol kas dar neaišku, ar festivalis šiemet įvyks.

„Galutinio sprendimo dar neturime. Nusprendėme, kad tarsimės ir kitą savaitę. Tiesą sakant, tempiame laiką, laukiame žinių, jog gal bus daugiau atlaisvinimų. Šiuo metu viešuose renginiuose lauke gali būti iki 150 žmonių, o tai tokiam festivaliui yra labai mažai. Aišku, galima užtikrinti pasirodymų transliacijas, bet tai ne tas pats. Laiko priimti galutinį sprendimą turime iki gegužės, tad dar laukiame, analizuojame, vertiname. Reikia pasiskaičiuoti, kiek kainuos įvairios apsaugos priemonės, kitų saugumo reikalavimų įgyvendinimas“, – teigė E. Deltuvaitė.

Anot jos, labai daug neaiškumų kyla ir dėl kitų masinių vasaros reginių.

Gegužės viduryje įprastai vykdavo Gatvės muzikos diena ir Laivų paradas ir tai būdavo tarsi vasaros sezono uostamiestyje atidarymas. E. Deltuvaitės teigimu, jau dabar aišku, kad šiemet, kaip ir pernai, Laivų paradas vyks rudenį, o ne pavasarį.

Birželio pirmąjį savaitgalį Klaipėdą tradiciškai išjudindavo Pilies džiazo festivalis. Tačiau ir jo data šiemet koreguojama. Pernai jis buvo nukeltas į rugsėjį, o šiemet, anot E. Deltuvaitės, organizatoriai jau pranešė, jog Klaipėdos džiazo festivalis planuojamas pirmąjį rugpjūčio savaitgalį.

Anot E. Deltuvaitės, bent dviejų renginių datos tikrai nebus koreguojamos, tik šių švenčių formatas iki šiol neaiškus.

Birželio 27-30 dienomis Klaipėdą papuoš didieji burlaiviai, nes Lietuvos uostamiestis taps didžiųjų burlaivių regatos „The Tall Ships Races“ starto uostu. Planuojama, jog į Klaipėdą gali atplaukti iki 100 burlaivių.

„Blogiausias scenarijus būtų toks, jog tektų atsisakyti šios regatos kultūrinės dalies, įgulos negalėtų išlipti į krantą, o tai reiškia, kad ir žmonės nebūtų įleidžiami į burlaivius jų apžiūrėti iš arti, iš vidaus. Tai būtų pats juodžiausias scenarijus. Tačiau viena aišku, kad regata tikrai įvyks, burlaiviai atplauks, data nesikeis“, – tvirtino E. Deltuvaitė.

Jau aiški ir šiųmetės Jūros šventės data – ji planuojama liepos 23-25 dienomis. E. Deltuvaitė patikino, jog ir Jūros šventės data nebus keičiama, tik dėl renginio formato ir formų dar laukia daug diskusijų, o sprendimai priklausys ir nuo to, kokie galios saugumo reikalavimai.


  2021-04-19

  Vienas komentaras apie “Dėl masinių vasaros renginių – galvosūkis”

  1. AvatarT (IP: 86.100.133.193)

   Eiliniai Deltuvaitės kliedesiai, be kitos vasaros tikrai nieko nevyks.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt