P0

Kultūra

Teismo vitrinoje – meno ir sporto sintezė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-20


Klaipėdos apygardos teismo vitriną papuošė dešimt naujų meno kūrinių, kurie yra bendras Klaipėdos miesto lengvosios atletikos mokyklos ir Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos projektas.

Pasak teismo pranešimo, projekto dalyviai turėjo užduotį – surasti meno ir sporto bendrystę, per kūrybą akcentuoti sveiką gyvenseną, gerą nuotaiką bei tikslo siekimą. Jaunieji menininkai savo idėjas atskleidė piešdami ir tapydami akriliniais dažais ant drobės. Projekto pradžia buvo 2019 metais prasidėjusi jaunųjų menininkų pažintis su Klaipėdos miesto sporto istorija.

Kaip ir komandiniame sporte, taip ir mene – šią užduotį jaunieji menininkai atliko dirbdami komandomis studijoje, prižiūrint profesionaliems mokytojams. Kūrėjų interpretacijos sujungė gausybę sporto šakų, tarp kurių žaismingieji šachmatai, lengvoji atletika, vandens sportas, buriavimas, karatė, futbolas, krepšinis, dviračių sportas.

Pasak tapybos mokytojo Alfonso Lekavičiaus, tiek menininkus, tiek sportininkus sieja bendras minties judesys – finišas! Šios parodos akcentas – sveikas žmogus, turintis platų akiratį.

Parodos temą pratęsė ir teismų darbuotojų po šv. Velykų priimtas Nacionalinės teismų administracijos iškeltas pavasario žingsnių iššūkis, kurio viena iš penkių laimėtojų tapo Klaipėdos apygardos teismo teisėja Jolanta Gailevičienė, per savaitę nužingsniavusi net 203 790 žingsnius!

Parodą „Meno ir sporto sintezė” iki gegužės mėnesio pabaigos galima apžiūrėti Klaipėdos apygardos teismo vitrinoje, esančioje Herkaus Manto, S. Daukanto ir Ligoninės gatvių sankirtoje.


  Kultūros straipsnių vidus

  2021-04-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt