P0

Miestas

Klaipėdos paplūdimiams – Mėlynoji vėliava

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-21


Klaipėdos savivaldybė pranešė sulaukusi žinios, jog Smiltynės I ir Melnragės II paplūdimiams Lietuvos žaliųjų judėjimas šiems metams ir vėl suteikia Mėlynąją vėliavą.

Norint gauti tokią vėliavą savivaldybė ne tik turi užtikrinti, kad paplūdimiai atitiktų keletą dešimčių parametrų, bet ir sumokėti 10 000 eurų Lietuvos žaliųjų judėjimui – suma išliko tokia pati kaip ir pernai.

Edmundo Benečio karikatūra

„Siekdami Mėlynosios vėliavos, paplūdimių kokybę vertiname jau nebe patys, o aplinkosauginių organizacijų įgalioti asmenys. Šis nepriklausomas vertinimas bei Mėlynosios vėliavos suteikimas yra svari žinia tarptautiniu mastu, kad Klaipėda turi aukščiausius kokybės standartus atitinkančius paplūdimius, kad čia rūpinamasi švara, saugumu, aplinkosauga. Nors išorės veiksnių, galinčių pabloginti paplūdimių kokybę, buvo, yra ir bus, mes, kaip savivaldos atstovai, siekiame padaryti viską, kad išsaugotume vertingą pajūrio ruožą“, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Mėlynosios vėliavos programoje Klaipėda su pertraukomis dalyvauja nuo 2007 metų. Nuo 2018 metų Mėlynosios vėliavos apdovanojimas kasmet suteikiamas Smiltynės I ir Melnragės II paplūdimiui. Šių metų sausio mėnesį savivaldybės taryba priėmė sprendimą Mėlynosios vėliavos programoje dalyvauti ir 2021-2023 metais. Dalies tarybos narių siūlymu, Mėlynosios vėliavos apdovanojimo reikėtų siekti ir Girulių paplūdimiui.

Mėlynosios vėliavos programą vykdo Aplinkosauginio švietimo fondas (Foundation for Environmental Education – FEE) ir nevyriausybinių aplinkosauginių organizacijų tinklas. Atskirose valstybėse, FEE programas koordinuoja nacionaliniu lygiu veikiančios aplinkosauginės organizacijos. 2000 m. Lietuvos žaliųjų judėjimas Aplinkos bei Švietimo ir mokslo ministerijų teikimu tapo tarptautinio Aplinkosauginio švietimo fondo FEE nariu bei koordinuoja FEE programas Lietuvoje.


  2021-04-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt