Politikų tribūna

„Automobiliai ir vėl svarbiau už žmones”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-22


Iš Neringos kilęs Seimo narys Andrius Bagdonas pareiškė, kad jo nedžiugina naujo „Smiltynės perkėlos” kelto statybų projektas.

Žinia, jau liepą planuojama paleisti 60 m ilgio ir 14 m pločio keleivinį-krovininį keltą. Juo bus galima plukdyti iki tūkstančio keleivių arba ne mažiau nei 40 lengvųjų automobilių ir 600 keleivių.

„Manau, kad norėdami išsaugoti unikalų Neringos kraštą, turime ieškoti alternatyvių susisiekimo priemonių, skirtų, pirmiausia, žmonėms, dviratininkams, ne automobiliams. Valstybinės įmonės AB „Smiltynės perkėla“ pagrindinis tikslas turėtų būti ne tik gauti kuo didesnį pelną, bet ir užtikrinti patogų susisiekimą, nedidinant automobilių srautų”, – Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos pranešime cituojamas A. Bagdonas.

Jame primenama, kad dar 2014-aisiais AB „Smiltynės perkėla“ buvo ėmusi plukdyti žmones 1999-ųjų statybos greitaeigiu katamaranu „Smiltynė“, per sezoną alternatyviu būdu perkėlusiu apie 20 tūkst. keliautojų. Tačiau 2018-aisiais įmonė nusprendė katamaraną parduoti dėl mažo pelningumo, viešai žadėdama įsigyti naują.

„Miesto svečiams, galvojantiems apie patogų ir ekologiškesnį atvykimą į Kuršių Neriją, ši paslauga buvo labai naudinga. Net kelis metus buvo žadama vėl įsigyti naują laivą, tačiau vietoj greitaeigio katamarano, skirto žmonėms, statomas dar vienas keltas automobiliams plukdyti”, – parlamentaras.

Pasak A. Bagdono, vasaros sezono metu Kuršių Nerijos gyvenvietės ir taip perpildytos automobiliais, todėl papildomai skatinti vykti šiomis transporto priemonėmis nereikėtų.

Politikas taip pat akcentuoja, jog keleivius į Neringą galėtų plukdyti modernūs, elektra varomi, greitaeigiai laivai. Anot A. Bagdono, valstybės investicijos atsipirktų ne tik dėl ekologinio aspekto, bet ir pritrauktų kurortui daugiau svečių.


  2021-04-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt