P0

Kultūra

Laiškus ranka rašė ne tik Džuljetos, bet ir vienas Romeo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-22


Belaukiant Sergejaus Prokofjevo šokio spektaklio „Romeo ir Džuljeta“ premjeros Žvejų rūmuose rugsėjo 17, 18, 19 dienomis, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras su publika bendravo ranka rašytais laiškais apie meilę.

Įkvėpus romantiniam filmui „Laiškai Džuljetai“ teatro gerbėjai galėjo parašyti laišką ranka bei savo pašto dėžutėje sulaukti ne mažiau nuoširdaus atsakymo.

Klaipėdos muzikinis teatras praneša, jog šia galimybe pasinaudojo įvairaus amžiaus teatro gerbėjai iš visos Lietuvos, tačiau daugiausia laiškų sulaukta iš Vilniaus ir Klaipėdos. Būta ir rašiusiųjų po keletą laiškų, kurių dėka užsimezgęs bendravimas įgavo tęstinumą ir parodė, jog vykdoma akcija yra prasminga.

„Lenkiu galvą prieš tuos, kas sugalvojo šitą akciją. Tai tarsi spindulys iš už debesų“, – dėkodama rašė viena klaipėdietė.

Aktyviausiai savo jausmus popieriuje dėstė moterys, tačiau sulaukta ir vieno vaikino laiško. Pagal laiškų turinį sprendžiama, jog teatrui savo širdies džiaugsmus ir sopulius dėstė tiek paaugliai, tiek vidutinio amžiaus žmonės, tiek senjorai. Laiškų temos buvo įvairios, bet daugiausia apie savo žmogaus ilgesį, jo paieškas. Jaunuoliui iš Vilniaus rūpėjo sužinoti valios mokytis instrukciją.

„Aš niekaip nesusikaupiu ir dėl to kenčia mano pažymiai, nuotaika ir kartais net bendravimas. Gal Jūs turite man patarimų?“ – klausė jis .  

Pasidalinta ir meilės be atsako istorija su laiminga pabaiga, atkeliavusia iš Vilniaus.

Kultūros straipsnių vidus

„Anksčiau minėjau, jog ši meilės istorija daug ką pakeitė. Taip, išties pakeitė. Praradusį jį, iš naujo atradau save. Tartum naujai gimusi būčiau. Spindėjau šiluma, džiaugsmu bei svarbiausia – meile sau. Taigi gal ši istorija nebuvo tokia nelaiminga, jei jos baigtis buvo tokia, kurios labiausiai ir norėčiau“ – rašė kupina sąmoningumo ir vilties mergina, pasižadėjusi, kad kai patirs tokią meilę kaip Džuljetos, būtinai jai apie tai parašys.

Apie meilės ir savęs paieškas rašė ir mergina iš Klaipėdos, kabinanti gyvenimą dideliais šaukštais, „su vėju plaukuose, ir smėliu kuprinėje“: „Visada tikėjau meile ir vis dar tikiu. Tai labai keistas jausmas. Tikėti kažkuo, kas nuo tavęs nelabai priklauso. Iš savo pusės išmokau pabūti ir stovinčiu vandeniu, ir audringa jūra. Palauksiu kiek tik reikės to, kam manęs nebus per daug (visokios)!”

Nei vienos klaipėdietės laiške neapsieita be jūros, ne tik kaip emocijų metaforos, bet ir romantiško susitikimo vietos: „To tykaus vakaro prie jūros negaliu pamiršti. Tavo akių žvilgsnis toks supratingas, gilus. O tos duobutės skruostuose kerinčios, kai tu šypsaisi. Tai buvo nepaprastas vakaras. Vienintelis, kurį norėčiau pakartoti”.

Ir akcijos „Laiškai Džuljetai“ vyšnia ant torto tapo vilnietės prisipažinimas meilėje pačiai Džuljetai: „Aš niekada nesu su tavimi kalbėjusi, bet žinau, kad tu nesi graži tik išorėje – tu būtum pats geriausias žmogus, kurį  pasaulis būtų matęs. Tikiuosi, kad kažkada tave sutiksiu“ bei Kauno rajono gyventojos laiškas, kuriame tilpo ne tik eilės apie meilę, bet ir atvirukas su džiovintu gėlės žiedu: „Skaityk, prašau skaityk, kaip pirmą savo meilės knygą apie Džuljetą, žavią Afroditę… Juk aš atėjusi iš meilės auros. Prašau, man būki Prometėjas, mylintis Orfėjas, Odisėjas!”.

„Esame dėkingi už ranka rašytus, atvirumo ir nuoširdumo kupinus laiškus. Labiausiai už tai, kad patikėjote mums savo išgyvenimus. Viliamės, kad kiekvieną iš Jūsų pasiekė Džuljetos parašyti atsakymai, nes grįžtamasis ryšys labai svarbi šios akcijos sudedamoji dalis, sukūrusi šiltą ir asmenišką dialogą tarp muzikinio teatro žiūrovų bei šokio spektaklio „Romeo ir Džuljeta” kūrėjų ir statytojų. KVMT baleto trupė šiuo metu intensyviai repetuoja su iš Maskvos atvykusiu choreografu Kirilu Simonovu, kad rugsėjo 17, 18 ir 19 dienomis jus pakviestų į šiuolaikišką ir meile alsuojantį spektaklį. Laukite mūsų sugrįžtant bei junkitės į naujas akcijas!“, – pranešime spaudai cituojama teatro Rinkodaros tarnybos vadovė Kristina Norvilė.


  2021-04-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt