P0

Švietimas

LCC studentų paramai – daugiau nei pusė milijono eurų kasmet

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-22


Klaipėdoje veikiantis privatus LCC tarptautinis universitetas skelbia, kad 62 proc. jo studentų gauna finansinę paramą, kuriai kasmet skiriama apie 700 tūkstančių eurų.

„LCC nuolat skiria daug lėšų tiek gabiems, tiek finansiškai jautriems studentams remti, nes tikime, kad lėšų stoka niekada neturėtų tapti kliūtimi siekti savo svajonių ir užsibrėžtų tikslų“, – pranešime cituojama Studijų finansavimo skyriaus vadovė Leila Juzvaitė-Gembutė.

Finansiškai jautrių šeimų vaikai, studijuodami LCC tarptautiniame universitete turi galimybę gauti net 90 proc. siekiantį studijų kainos kompensavimą. Studentai tokią finansinę paramą gali gauti visus ketverius studijų metus. Ši parama yra skiriama atsižvelgiant į šeimos finansinę reikmę bei studento akademinį pažangumą. Norėdami gauti finansinę paramą, studentai kasmet turi užpildyti internetinę paraišką, pateikti dokumentus, įrodančius jų šeimos finansinę reikmę. 7 iš 10-ies pateikusių paraišką kasmet gauna būtent šios rūšies finansinę paramą.

Šiais akademiniais metais LCC skyrė daugiau kaip 328 tūkstančius eurų siekiančią paramą, kuri skirta vien tik studentams iš finansiškai jautrių šeimų.

„Mes dažnai kalbame apie edukaciją kaip apie svarią vertybę ir kelią į pokyčius visuomenėje. Išsilavinimas neturėtų būti prabanga, tai yra geresnės visuomenės pamatas. Džiaugiuosi, kad LCC rūpinasi ne tik mano, kaip individualaus žmogaus, ateitimi, bet ir visuomenės rytdiena. Finansinė parama, kurią gaunu, mano siekius padarė įmanomus“, – cituojama finansinę paramą studijoms gaunanti Roberta Grimalytė.

LCC tarptautiniame universitete didelis dėmesys taip pat skiriamas ir akademiškai stipriausiems jaunuoliams paskatinti, jie turi galimybę pretenduoti ne į vieną stipendijos rūšį. Pavyzdžiui, rektorės vardo stipendija skiriama studentams, turintiems aukščiausius mokslo pasiekimus bei aktyviems studentams. Kasmet keturiems pirmą kursą baigusiems akademiškai stipriausiems studentams, skiriamas 100 proc. studijų kainos finansavimas likusiems trims studijų metams.

LCC tarptautinio universiteto katedrų stipendijų tikslas yra paskatinti studentus, pasižyminčius puikiais akademiniais pasiekimais, atkakliu darbu ir pavyzdiniu elgesiu auditorijose. Dėstytojų nominuoti studentai gali gauti 50 proc. studijų įmokos finansavimą vieniems mokslo metams.

„Tai, kad esu rektorės vardo stipendijos gavėjas, ne tik skatina mane būti dar aktyvesniu bendruomenės nariu, bet ir įkvepia kiekvieną dieną siekti naujų tikslų“, – dalijasi Šiuolaikinės komunikacijos bakalauro antro kurso studentas Oleksii Korotych.

LCC tarptautinis universitetas jau daugelį metų siūlo ir stipendijas čia studijuojantiems universiteto krepšinio komandos „Moose“ („Briedžiai“) žaidėjams. Studentai, kurie atitinka krepšinio komandos lūkesčius, įskaitant pavyzdingo elgesio, akademinius ir komandinius įsipareigojimus, gali pretenduoti į šio tipo stipendiją. Ji skiriama atsižvelgiant į krepšinio komandos trenerio rekomendacijas. Universiteto krepšininkai turi galimybę gauti net 90 proc. siekiantį studijų ir bendrabučio kainos kompensavimą.

„Stipendija beveik visiškai padengia mano mokestį už mokslą, o tai man padeda koncentruotis tik į mokslą ir sportą, negalvojant kaip užsidirbti ir susimokėti už studijas. Džiaugiuosi, kad LCC tarptautiniame universitete taikoma Šiaurės Amerikos universitetuose būdinga stipendijų gabiausiems sportininkams, sistema“, – pasakoja krepšinio komandos „Moose“ („Briedžiai“) žaidėjas Glebas Kopantsevas, aukščiausiais balais studijuojantis Tarptautinio verslo vadybos programą.

LCC tarptautinis universitetas kasmet po savo stogu priima studentus ir darbuotojus iš daugiau nei 50-ties pasaulio valstybių. Į Klaipėdą kasmet atvyksta daugiau nei 700 studentų, iš kurių 73 procentai yra užsieniečiai.

Siekdami paskatinti akademiškai pažangius lietuvaičius rinktis studijas LCC tarptautiniame universitete, vadovybė yra priėmusi sprendimą finansuoti studijų kainos skirtumą valstybinės studijų stipendijos gavėjams. Nors studijų kaina LCC tarptautiniame universitete yra ženkliai didesnė nei norminė studijų kaina Lietuvoje, LCC tarptautinis universitetas padengia skirtumą tarp LCC mokesčio už mokslą ir valstybinės studijų stipendijos dydžio, tad mokslas tokiems studentams LCC tarptautiniame universitete yra visiškai nemokamas.

Tam, kad galėtų kasmet skirti daugiau nei pusę milijono eurų finansinei studentų paramai, LCC yra įkūręs specialų fondą, prie kurio svariai prisideda ir universiteto rėmėjai visame pasaulyje. Asmenines stipendijas skiria ne tik pavieniai mecenatai, absolventai bei tarptautinės sudėties LCC Direktorių Tarybos nariai, bet ir įvairios organizacijos iš viso pasaulio.

„Esame pasaulio piliečiai ir prisiimame atsakomybę kartu rūpintis tais, kuriems to labiausiai reikia. Nuo pat savo veiklos pradžios LCC prioritetą teikė kokybiško, tačiau prieinamo švietimo teikimui studentams iš viso pasaulio“, – teigia LCC tarptautinio universiteto rektorė dr. Marlene Wall.

LCC tarptautinis universitetas įkurtas Lietuvos, Kanados ir JAV fondų, studentams paremti iš viso turi 23 finansinės paramos tipus.


  2021-04-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt