P0

Švietimas

Vaikams dovanoja džiaugsmą sodinti, auginti ir ragauti

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-22


30-mečio proga 30-ies patirčių programą vykdantis Klaipėdos universitetas (KU) vieną iš jų yra skyręs ikimokyklinio amžiaus vaikams. Į 15-ą užsiregistravusių uostamiesčio ir Kretingos rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų jau iškeliavo Klaipėdos universiteto Botanikos sodo specialistų išauginti žemuogių daigeliai bei nufilmuotos videoinstrukcijos, kaip juos persodinti, auginti bei prižiūrėti.

Darželinukai daigeliams iš anksto turėjo sukurti, dekoruoti vazonėlius, o kai kurie tam paruošė net lysves.

„Norime mažiesiems padovanoti džiaugsmą sodinti, auginti ir ragauti… Norėjome padovanoti ir smagią daigų sodinimo šventę Klaipėdos universiteto aikštėje, bet šį sumanymą tenka pataupyti saugesniems metams, kol žmonėms vėl bus leista rinktis į būrį“, – pranešime cituojama Inga Petrauskienė, KU Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vedėja.

Tokius susitikimus su mažaisiais norima padaryti kasmete pavasario tradicija.

„Norime Klaipėdos krašte diegti naują tradiciją – parodyti vaikams, kaip auga augalai: darželiuose, namuose ant palangės ar šiltnamiuose. Šiemet pasėjome ir į vaikų ugdymo įstaigas išvežiojome 500 žemuogių daigų. Tikiu, kad iš šios akcijos susidėjo turtinga patirčių kraitė ir žemuogės atnešė daug gerų emocijų, pažinimo ir  atradimų tiek vaikams, tiek suaugusiesiems“,– teigia KU Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vedėja.

KU Botanikos sodo botaninių kolekcijų kuratorė Laura Normantė sako, jog mažiesiems sodininkams parinkta nereikli ir gausiai saldžiomis uogomis apdovanojanti žemuogių veislė „Regina“, kuri gali sėkmingai ištverti žiemas ir džiuginti uogomis ne vienerius metus.

„Vaikams dabar svarbiausia daigelius rūpestingai perkelti į savo vazonus, padėti saulėtoje vietoje ir nepamiršti palaistyti, bet ir neperlaistyti”, – sakė Botanikos sodo atstovė.

Klaipėdos „Vyturėlio“ lopšelio – darželio priešmokyklinukai su mokytoja Jurgita Astrauskaite žemuoges augins darželio šiltnamyje.

„Gavę dovaną su vaikais kalbėjomės apie tai, kaip, kur auga uogos, ką reikia padaryti, kad sulauktum derliaus“, – pasakoja mokytoja.

Ši įstaiga gausiausiai dalyvavo projekte – į kvietimą auginti žemuoges atsiliepė net 5 jos grupės, mažiausiųjų vaikų amžius – 3 metai. Kitos ikimokyklinės uostamiesčio įstaigos vaikai žemuogių daigelius sodins į savo pačių rankomis išpuoštus vazonėlius ir lauks Mamos dienos, kad joms padarytų siurprizą.

Kristijono Donelaičio vaikystės sodo priešmokyklinukai su mokytojomis dalį žemuogių augins kokosiniuose vazonėliuose, o dalį Sodelio lysvėje, kad uogas galėtų skanauti visa bendruomenė.

Atsidėkodami už dovaną, vaikai nupiešė spalvingą plakatą, o KU Botanikos sodo atstovei įteikė net dvi pačių sukurtas uogas. Lopšelio darželio „Boružėlė“ vaikų entuziazmo sodininkauti nenumaldė net užklupęs lietus, visi džiaugėsi, kad palaistyti augalėliai geriau augs Vaikai labai didžiavosi savo kurtais vazonėliais, kuriuose, neabejojo, žemuogės puikiai derės.

KU 30-mečio patirtys tęsis iki pat jubiliejinių metų pabaigos. Visa programa skelbiama https://www.ku.lt/30/


  2021-04-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt