P0

Regionas

Neringoje ieško avių piemens – rezidento (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-23


Bendradarbiaudama su Kuršių nerijos nacionaliniu parku ir menininkų kuruojama rezidencijų ir projektų erdve Dzūkijos kaime „Verpėjomis“, Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija (NMK) ieško meninę gyslelę turinčio piemens- rezidento birželio-spalio mėnesiams.

Neringos miško architektūra  

Neringos miško architektūra (NMA) – tai projektas, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į Kuršių nerijos miškų gamtinių medžiagų ciklą.

Per 200 m. čia pasodinti miškai suformavo aplinką, skirtą efektyviam natūralių geomorfologinių procesų valdymui. Nerijos miškai yra saugomai, puoselėjamai, modeliuojami ir tvarkomi.

NMA projektas siekia inicijuoti procesus, kuriais būtų galima nuodugniai ištirti žmonių santykį su dirbtinai sukonstruotu kraštovaizdžiu. Tylos slėnio ir Grobšto pievos yra saugomos nuo apaugimo kaip itin vertingos pievų augalų buveinės.

Apie rezidenciją ir piemens funkcijas

Formuoti nerijos kraštovaizdį padeda avys, tad projekto dalyviai į pagalbą pasitelkė 26-ių Skudde veislės avių bandą, priklausančią menininkei Laurai Garbštienei.

Šios avys iš Dzūkijos jau šį pavasarį bus atvežtos į Kuršių neriją, kur jos įsikurs miško laukymėje ar pievoje. Avys ganysis, rupšnos žolę ir taps naujomis bendragyventojomis šioje saugomoje laukinės gamtos, turizmo, miškų ūkio ir kultūros praktikų buveinėje.

Projektui įgyvendinti ieškoma dalyvio- piemens, turinčio meninės, mokslinės ir/arba sociopolitinės patirties agroekologijos ar agromiškininkystės praktikose, taip pat patirties dirbant su avimis ir piemenimis.

Be kasdienio rūpinimosi avimis (jas reikės girdyti, prižiūrėti ir kt.) piemuo turės norėti kurti ir vykdyti skirtingas veiklas, skirtas viešajai NMA programai plėtoti.

Vykdant šias veiklas galima arba tiesiogiai įtraukti avis kaip Neringos miško architektūros ekskursijų dalį, siūlant dalyvauti ilguose avių lydimuose pasivaikščiojimuose, taip prisidedant prie klajokliškos avių ganymo kultūros nerijoje formavimo, arba vesti dirbtuves, dirbti su vilna, žolelėmis, kraštovaizdžiu ir kitomis susijusiomis praktikomis.

Atrinktam rezidentui/-ei skiriama 600 eurų mėnesinė stipendija ir padengiamos kelionės išlaidos. Rezidencijos pradžia – birželio 1 d.

Rezidencijos pasirinktinai gali trukti 2 (rugsėjis–spalis), 3 (birželis – rugpjūtis) arba 5 mėnesius (birželis–spalis).

Paraišką reikia pateikti iki gegužės 4 d.

Paraiškas teikti kviečiami visų sričių atstovai, kurių praktikos susijusios su menine, moksline ir / arba sociopolitine veikla, domėjimusi agroekologija ar agromiškininkyste bei noru dalintis savo patirtimi. Ne mažiau svarbi kantrybė, ištvermė ir patirtis dirbant su gyvūnais, ypač avimis.

Darbo sąlygos

Avys bus įkurdintos slenkančiose vietovėse 1 km spinduliu nuo NMK, kur gyvens piemuo. Piemuo dirbs vienas, tačiau prireikus galės kreiptis pagalbos ar patarimo į veterinarą, avių savininkę Laurą Garbštienę, gyvenančią Dzūkijoje, ir nacionalinio parko prižiūrėtojus.

Su avių priežiūra susiję darbai šiame kraštovaizdyje daugiausia bus atliekami rankomis, mašinų telkiantis mažai (pvz., vanduo nešamas rankomis). Piemuo taip pat bus atsakingas už nacionaliniame parke įrengtų elektrinių tvorų, skirtų avims laikyti naktį, valdymą.

Gyvenimo sąlygos 

Kiekviena gyvenimui ir darbui skirta NMK studija yra 65 kv. metrų ploto su įrengta nedidele virtuve, vonios kambariu, miegamuoju ir darbo erdvės baldais. Rezidentams taip pat suteikiama neribota prieiga prie bendrųjų erdvių, tokių kaip biblioteka ar dirbtuvės, kuriose yra audimo staklės, keramikos krosnis, pjaustymo lazeriu įranga, įrankiai darbui su medžiu ir metalu, fotografijos, filmavimo bei garso įrašymo technika.
 
Be to, rezidentai galės naudotis natūraliai išdžiovintomis, Neringoje užaugintos medienos lentomis (iš viso 10 kub. metrų), supjautomis 2019-2020 m. kirtimo sezono metu ir sandėliuojamomis NMK.

Programoje vienu metu gali dalyvauti iki penkių rezidentų iš įvairių valstybių.

Paraiškos reikalavimai

Užpildyti paraiškos formą. Pridėti portfolio, darbų pavyzdžius ar publikacijos (3–5 atitinkamai pasirinkti projektai).

Pridėti dabartinį CV (ne daugiau kaip 2 A4 formato puslapiai).

Visi dokumentai turi būti pateikti viename PDF faile aukščiau nurodyta tvarka. Failo pavadinimas – „Vardas Pavardė_ Shepherd“.

Paraišką ir/ar susijusius klausimus pateikti rezidencijos koordinatorei Skaistei Marčienei el. paštu skaiste@nidacolony.lt


  2021-04-23

  Vienas komentaras apie “Neringoje ieško avių piemens – rezidento”

  1. AvatarAnonimas (IP: 90.131.37.165)

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt