P0

Uostas ir jūra

Uoste vėl fiksuota tarša

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-23


Aplinkos apsaugos departamentas pranešė, kad jo pareigūnai, penktadienį gavę pranešimą apie galimą taršą Klaipėdos uosto teritorijoje išvyko aiškintis situacijos ir ieškoti taršos šaltinio.

Pranešama, kad prie 139 krantinės (Vakarų laivų gamyklos įmonių grupė), tarp stovinčių dokų buvo pastebėtos naftos produktų dėmės. Apie tai departamentą informavo uosto dispečeriai.

Nuvykę pareigūnai nustatė, kad naftos produktų dėmė suplakta prie krantinės.  Kad tarša būtų lokalizuota, įvykio vietoje nedelsiant pastatytos sorbuojančios boninės užtvaros, Aplinkos apsaugos agentūros laboratorija atvyko paimti mėginių. Uosto direkcija pradėjo teršalų surinkimo darbus.

Pasak Uosto direkcijos, jos specialistai operatyviai pastatė bonų užtvarus, tad galimas taršos plitimas iškart buvo sustabdytas. Teršalus rinko Vakarų laivų gamyklos naftos teršalų surinkimo laivas „Šarka“.

AAD Jūros aplinkos apsaugos inspekcija atlieka tyrimą, kad būtų nustatytas taršos šaltinis.

Tarša naftos produktais pietinėje uosto dalyje, Malkų įlankoje, buvo fiksuota ir praėjusį šeštadienį.


  2021-04-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt