P0

Regionas

Už kaukės nedėvėjimą – 60 eurų vietoj policijos skirtų 500-tų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-23


Klaipėdos apylinkės teismas, išnagrinėjęs administracinio nusižengimo bylą pagal vyro skundą dėl Klaipėdos rajono policijos komisariato jam skirtos nuobaudos, ją sumažino kelis kartus.

Pasak teismo pranešimo, policija vyrą nubaudė už tai, kad jis dar 2020 m. lapkričio 8 d. Gargžduose ėjo ne per pėsčiųjų perėją be nosį ir burną dengiančios apsaugos priemonės. Taip jis esą sukėlė pavojų išplisti COVID-19 ligai. Už tai Klaipėdos rajono policija jam skyrė 500 eurų dydžio baudą.

Teismas, išnagrinėjęs skundą rašytinio proceso tvarka ir įvertinęs byloje surinktų įrodymų visumą, nustatė, kad vyro skunde iškelta versija, esą jis nusižengimo fiksavimo metu sportavo ir jo maršrutas buvo nukreiptas į Gargždų jaunimo parke esančią treniruoklių aikštelę, kurioje jis ketino toliau tęsti individualią sportinę treniruotę, laikytina gynybine, siekiant išvengti atsakomybės, todėl ją atmetė.

Teismas, vertindamas vyro padaryto nusižengimo pavojingumą, atsižvelgė į tai, kad pažeidimas padarytas anksti ryte sekmadienį, apie 8.05 val., kai kitų asmenų aplinkui nebuvo.

Teismas konstatavo, jog vyras nesukėlė pavojaus išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms ir perkvalifikavo jo padarytą nusižengimą į lengvesnę atsakomybę numatančią straipsnio dalį.

Teismas policijos priimtą nutarimą panaikino ir vyrui paskyrė 60 eurų baudą.

Šis nutarimas dar gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.


  2021-04-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt