P0

Uostas ir jūra

Pingvinų dienai – išskirtinės pingvinų istorijos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-25


Balandžio 25-oji – Pasaulinė pingvinų diena. Šiandien muziejus savo socialinėje „Facebook” paskyroje ir svetainėje paskelbė piešinių konkurso nugalėtojus.

Be to, šios dienos proga muziejaus svetainėje publikuojamos ir smagios bei intriguojančios pingvinų istorijos, kurias užrašė ir šmaikščiai įgarsino Jūrų muziejaus biologas Pavelas Kulikovas, kuris rūpinasi ne tik pingvinais, bet ir ruoniais bei Šiaurės jūrų liūtais.

Evaldo Lasio nuotr.

Antrą dešimtį metų su gyvūnais muziejuje dirbantis Pavelas prisipažįsta, jog pingvinų bandoje turi savo numylėtinį pingviną Rūką. 

„Taip, tai mano favoritas. Ir tam yra daug priežasčių. – sako Pavelas. –  Pirmiausia, tai yra pirmas pingvinas, prie kuriuo teko rūpintis nuo jo išsiritimo inkubatoriuje iš kiaušinio. Jam vasario 5 dieną sukako 17 metų. Vertinant pingvinų amžių – jis jau senjoras. Bet man jis – vis dar mano vaikas. Rūkas – ypatingas pingvinas, su kuriuo mus sieja stiprus ryšys”.

Pavelas neabejoja, kad šios užrašytos ir įgarsintos istorijos patiks pingvinų gerbėjams, nes jose bus galima sužinoti, kodėl pingvinas Martynas vadinamas mafijos bosu, kokiais labirintais vingiavo Bikio meilės nuotykiai, ar Arktei pavyko pasiekti Bikio dėmesį, kodėl Filia vadinama pingvinariumo ištikimybės ikona ir labiau laukia prižiūrėtojos Nijolės, o ne Pavelo, kodėl Karusia gavo būtent tokį vardą, ar Magdinas tikrai tik antrasis princas, kuris nepajėgia pasiekti karaliaus statuso,  kokiais aristokratiškais bruožais pasižymi Pūkšė.

Visa tai ir dar daug daugiau linksmų, bet tikrų istorijų įgarsintuose Pavelo Kulikovo tekstuose rasite Jūrų muziejaus svetainėje čia.


  2021-04-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt