P0

Kultūra

„Eglė žalčių karalienė“ – „Mezzo“ kanale (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-26


Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras žengia į tarptautinę areną: šokio spektaklis „Eglė žalčių karalienė“ jau  rytoj, balandžio 27 dieną, 21.30 val., bus transliuojamas „Mezzo“ kanalu – jį galės išvysti daugiau nei 60 milijonų gerbėjų iš 80 šalių.

„Derybos dėl baleto transliavimo „Mezzo“ kanalu vyko ilgai, tačiau greitai galėsime pasidžiaugti lauktu rezultatu. Šis spektaklis – pirmas didelio formato, pilno metro, atsinaujinusios bei rekordiškai padidėjusios Muzikinio teatro trupės darbas. Muzikinio teatro baleto trupė išskirtinė, nes kone 90 procentų aukščiausio meistriškumo jaunų artistų atvykę iš kitų šalių. Trupė pernai pasipildė iš Vokietijos, Lenkijos, Italijos atvykusiais šokėjais, Ukrainos Kijevo baleto mokyklos ir Serge`o Lifario choreografijos koledžo bei Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus absolventais. Baleto „Eglė žalčių karalienė“ sėkmė tarsi patvirtina, kad trupės atnaujinimo ir repertuaro formavimo pasirinkimai bei sprendimai buvo teisingi“, – pranešime cituojama Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė.

Choreografo Martyno Rimeikio „Eglė žalčių karalienė“ į Lietuvos šokio spektaklių istoriją bus įrašytas kaip antras lietuviškas spektaklis transliuotas kanalu „Mezzo“.

„Eglė žalčių karalienė“ buvo įvertinta „Padėkos kauke“ kaip geriausia 2019 m. Klaipėdos premjera bei pelnė du „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimus: 2019-ųjų geriausiu choreografu pripažintas Martynas Rimeikis, o pagrindinio vaidmens atlikėja Julija Stankevičiūtė apdovanota kaip geriausia praėjusių metų šokėja.

1996 m. įkurtas „Mezzo“ yra vienas populiariausių klasikinės muzikos, operų, baletų, šokio spektaklių ir džiazo transliuotojų pasaulyje, turintis per 60 milijonų prenumeratorių 80-yje šalių. Lietuvoje šio kanalo programas stebi per 220 000 prenumeratorių.

 


  Kultūros straipsnių vidus

  2021-04-26

  2 komentarai “„Eglė žalčių karalienė“ – „Mezzo“ kanale”

  1. Avatargerbėja (IP: 78.57.193.166)

   Stebėjau ,,Skrajojančio olando” transliaciją Mezzo kanale. Kokių ovacijų, pagyrų buvo sulaukta iš įvairių pasaulio kampelių žiūrovų. Singapūras, Kanada, Australija, Italija, Vokietija ir dar daugelio šalių meno gerbėjai stebėjo Klaipėdos muzikinio teatro speklaklį ir reiškė susižavėjimą dainavimo kokybei, orkestro grojimui, scenografijai. O vaizdas tikrai buvo nerealus: praplaukia laivai, Marios mirguliuoja, temsta, šviesos uoste ir …vyksta opera. Pažiūrėkite , tikrai nepasigailėsite. Tikėkimės, kad ir šis spektaklis nenuvils. Koks pasaulis mažas technologijų pagalba.

  2. AvatarAnonimas (IP: 86.100.19.206)

   o koks buvo pirmasis spektaklis iš Lietuvos transliuotas Mezzo?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt