P0

Kultūra

Etnokultūros centro vitrinoje – juvelyrikos paroda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-27


Klaipėdos etnokultūros centre iki gegužės pabaigos veikia autorinė Danutės Tikužienės juvelyrikos paroda „Saulė ir gintaras“. Meno kiemo dirbtuvių vitrinoje pajūrio stilistikos fone puikuojasi papuošalai iš gintaro ir žalvario – auskarai, apyrankės, kolje, sagės.

„Autorės darbuose prabyla baltų mitologija, išlaikoma liaudies meno tradicijų tąsa, tačiau jaučiamas ir originalus požiūris į tautodailę, savitas braižas”, – rašo etnokultūros centras savo pranešime.

Danutė Tikužienė – Klaipėdoje gyvenanti ir kurianti tautodailininkė, meno kūrėja, tautinio paveldo produktų gamintoja, jau tris dešimtmečius puoselėjanti juvelyrikos amatą. Danutės vaikystės namai (Eidžiotų k., Telšių r.) buvo išpuošti gražiausiais siuvinėtais ir austais rankdarbiais. Mergaitė akylai stebėdavo klumpes ar šaukštus drožiantį senelį, staklėse audžiančią babą, kojines ir įmantriausias pirštines mezgančią mamą, siuvinėjančią tetą. Pirmieji bandymai kurti rankdarbius Danutei buvo sėkmingi, gerai sekėsi ir piešti, todėl baigusi aštuonias klases išvažiavo mokytis į Telšių dailės technikumą, kur prasidėjo juvelyrės kelias.

Atvykus į Klaipėdą, teko padirbėti Dailės kombinate, o šiam užsidarius Danutė Tikužienė tapo laisva kūrėja – žalvario ir gintaro meistre. Kasdieniai moters palydovai – įvairūs plaktukai, dildės, replės, žnyplės, pincetai. Kūrybos kryptį kaskart padiktuoja gintaras, nes nuo jo formos, atspalvio ir prasideda kūryba.

Danutės papuošalus noriai įsigyja ir lietuviai, ir užsieniečiai. Nuolat dalyvaudama parodose, folkloro festivalių mugėse, atstovaudama Lietuvai tarptautiniuose renginiuose užsienyje, kūrėja yra pastebima ir vertinama, nuolat pelno padėkas už tautinio paveldo ir etninės kultūros puoselėjimą, tradicinių gaminių pristatymus.

Ekspoziciją bus galima pasigrožėti kasdien, iki gegužės 30 dienos, 9-21 val.


  2021-04-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt