P0

Sveikata

Medicinos darbuotojų dienos proga susijungė medicina ir muzika

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-27


Operos dainininkas, kompozitorius, buvęs Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas Jonas Sakalauskas kartu su keletu Lietuvos medikų, tarp kurių – ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės vyr. gydytojas Jonas Sąlyga, bei instrumentine grupe „U‘Elements“ Medicinos darbuotojų dienai skiria bendrą dainą – sveikinimą.

„Šis laikotarpis labai sunkus šalies medikams ir visai medicinos sistemai. Gydytojai kiekvieną dieną mato žmonių skausmą, susiduria su netektimis. Sirgau, patyriau ir galiu patvirtinti ne iš nuogirdų. Muzika yra užsimiršimas, kai to reikia – atsipalaidavimas. Ir žinoma iššūkis, kai dainuoji. Tad pakviečiau talentingus medikus padainuoti ir laikinai pamiršti rūpesčius, pasidžiaugti ir pasitikti pavasarį, palinkint vieni kitiems kuo daugiau saulės ir šviesos mūsų gyvenimuose. Norima visai medikų bendruomenei sukurti išskirtinę dovaną – dovanoti muzikinę akimirką, nešančią viltį, kad po nakties ateis šviesa“, – pranešime cituojamas J. Sakalauskas.

„O saule mano“ medikų projekte su J. Sakalausku dainuoja Aleksandra Ekkert, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų neurologė; Evelina Šumskaitė, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų otorinolaringologijos gydytoja rezidentė; prof. dr. Jonas Sąlyga, Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius; prof. dr. Dalius Jatužis, VU Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto direktorius, VU Neurologijos ir neurochirurgijos klinikos vedėjas, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytojas neurologas; prof. Aras Puodžiukynas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Širdies aritmijų skyriaus vadovas; Vygantas Kazlauskas, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės anesteziologijos ir intensyviosios terapijos klinikos vadovas ir skyriaus vedėjas.

J. Sąlyga teigia, kad dainos premjeros laukia su jauduliu.

„Visi dainavusieji, laikydamiesi saugumo reikalavimų, savo partijas studijoje įrašinėjo atskirai. Visi šalies medikai pandemijos metu dirba įtemptai, tad norėjosi juos pradžiuginti, nustebinti“, – sako J. Sąlyga.

Jis tikina, kad medikų profesiją yra pasirinkę daug įvairiais talentais apdovanotų žmonių.

„Turime ne vien dainininkų, muzikantų, poetų, tačiau ir dailininkų, šokėjų, kitų meno rūšių atstovų. Medikų kasdienybė – pacientai atvykstantys su savo skausmais, išvarginti ligų. Medicinos darbuotojus lydi nuolatinis stresas, išgyvenimai, tad jie atgaivos, pusiausvyros, teigiamų emocijų ieško mene. Medicina savitas menas – taip pat. Ne tik medicina, bet ir menas – gydo. Natūralu, kad mūsų darbe tai susijungia“, – akcentuoja Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius.

J. Sąlyga sako, kad muzika jam yra atsipalaidavimas.

„Viskas prasidėjo nuo 4 metų, kai tėvai nupirko pirmą armoniką. Taip ir groju, dainuoju 60 metų. Grįžęs po sunkios darbo dienos mėgstu prisėsti prie instrumentų ir kurti. Džiaugiuosi, kai pamatau, jog man pavyko, kai galiu žmones pradžiuginti savo kūryba. Esu įrašęs keletą dainų ir pasidžiaugiu jas išgirdęs skambant televizijos „Sveikinimų koncerte“. Džiugu, kad savo pacientus galiu paguosti bent dainomis, kai neturiu galimybės tai padaryti gyvai“, – pasakojo vyr. gydytojas.

Jis sako norėjęs būti laivo kapitonu, besimokydamas vidurinėje mokykloje – muzikantu, net buvo nuvažiavęs į LMTA apsidairyti.

„Paskutinis mano apsisprendimas – medicina. Tačiau svajonės būti kapitonu neapleidau, tad atvykau į Klaipėdą bei panorau tapti laivo gydytoju. Laivo gydytoju taip ir netapau, bet esu laimingas, kad dirbu Klaipėdos jūrininkų ligoninėje“, – juokiasi J. Sąlyga.


  2021-04-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt