Ragina atkreipti dėmesį į gaunamas monetas (2)

Konsultacijos
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-04-27

Lietuvos bankas informuoja, kad Lietuvos rinkoje pastebėtos sugadintos eurų monetos, kurios buvo išimtos iš apyvartos dėl susidėvėjimo, tačiau užfiksuoti atvejai, kai buvo bandoma iškeisti didelius tokių monetų kiekius.

Gyventojai raginami būti atidūs ir neatlikti jokių pinigų keitimo operacijų dideliais kiekiais gatvėje ar namuose, o prekybininkai – atidžiai tikrinti visas gaunamas monetas.

Jei vis dėlto įtartini pinigai buvo gauti, juos reikėtų atnešti į Lietuvos banko kasas ir pateikti mokumo ekspertizei.

Nustačius, kad pinigai padirbti arba sąmoningai sugadinti, jie nekeičiami ir negrąžinami, jų vertė pinigų pateikėjui nekompensuojama. Kitais atvejais susidėvėję ar sugadinti pinigai pakeičiami naujais.

Sąmoningai sugadintas eurų monetas atskirti galima pagal įvairius požymius. Dalis jų atrodo buvusios sulankstytos, o vėliau vėl ištiesintos, iš dalies pažeidžiant monetų paviršiaus reljefą. Tokios monetos būna nuvalytos agresyviomis cheminėmis medžiagomis ir abrazyvais, todėl jų paviršius duobėtas, sueižėjęs, būna įlenkimų, subraižymų, briaunos – kreivos.

Sąmoningai sugadintų monetų paviršiaus spalva yra pakitusi, gali būti įvairių spalvų apnašų. 1 ir 2 eurų nominalo monetose šerdis ir žiedas dažnai juda vienas kito atžvilgiu.

Įprastai nusidėvėjusios eurų monetos yra specialiai sugadinamos ir vėliau parduodamos į metalo laužą perdirbti. Tačiau užfiksuojama sukčiavimų atvejų, dažniausiai trečiosiose šalyse, kai į apyvartą grąžinamos apgadintos monetos.

Gyventojai, susidūrė su tokiais atvejais, prašomi pranešti policijai.

Žymos: | | | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Ragina atkreipti dėmesį į gaunamas monetas”: 2

  1. L. S. parašė:

    Manau, metalo laužas gaunamas nelegaliais būdais. Kažkas gauna metalo laužą, kažkas padirbtus banknotus. L. S.

  2. Klausimas parašė:

    Įdomu, kas pridavinėja € monetas kaip metalo laužą? Kur ir kiek kg. reikia priduoti, kad gautum daugiau poperinių € ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Konsultacijos

Atpažinti sukčius padės edukacinis testas

Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras ir Lietuvos banko Finansinio raštingumo centras interaktyviu edukaciniu testu gyventojams primena, kad sukčiai neatostogauja net ...
2024-06-26
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Nugvelbę tapatybės duomenis, sukčiai taikosi paimti vartojimo kreditus 

Lietuvos bankas įspėja gyventojus dėl naujo populiarėjančio sukčiavimo būdo, kai pavogus žmonių tapatybės duomenis, jų vardu imami vartojimo kreditai. Lietuvos ...
2024-06-10
Skaityti daugiau

Politika

1 ir 2 centų monetos išliks?

Ketvirtadienį Seimas priėmė Atsiskaitymų grynaisiais pinigais sumų apvalinimo įstatymą ir lydimųjų teisės aktų pakeitimus, kurie nuo 2025 m. gegužės 1 ...
2024-03-28
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This