P0

Miestas, Svarbu

Civilizacija pasieks ir žvejus: Giruliuose įrengs prieplauką (3)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-04-28


Giruliuose jau kitais metais turėtų atsirasti vieta, kurioje žvejai civilizuotai galės savo valtis nuleisti į jūrą bei išsikrauti laimikį.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėdos savivaldybė iš Nacionalinės mokėjimo agentūros sulaukė kvietimo teikti paraišką ir gauti finansavimą Giruliuose įrengti žvejybos produktų iškrovimo vietą.

Paraišką pateikti reikia iki birželio 18 dienos, o jos detalės buvo aptartos trečiadienį vykusiame pasitarime.

„Pagrindiniai du reikalavimai yra, kad savivaldybė teisėtais pagrindais valdytų sklypą ir kad projektas jau turėtų statybas leidžiantį dokumentą. Norint pateikti paraišką, reikia atitikti bent vieną šių reikalavimų. Ir vieną atitinkame, nes sklypas yra suformuotas ir įregistruotas“, – aiškino Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Jo teigimu, penktadienį turėtų būti atplėšti vokai, kuriuose viešojo pirkimo dalyviai pateikė savo pasiūlymus suprojektuoti žvejybos produktų iškrovimo vietą Giruliuose. Numatoma, kad projektavimo darbai gali užtrukti pusmetį, tad realūs prieplaukos statybos darbai prasidės kitais metais.

Didžiausia suma, kokią Nacionalinė mokėjimo agentūra skiria projektų finansavimui, siekia 200 tūkst. eurų.

„Tikimės, kad tokios sumos ir užteks, į tokią sumą ir pretenduojame. Žinoma, statybos darbų kaina preliminariai paaiškės, kai bus baigtas projektavimas“, – teigė A. Dobranskis.

Nacionalinė mokėjimo agentūra skiria 95 proc. projektui būtinų lėšų, tad savivaldybės biudžeto indėlis bus vos 5 proc.

Žvejybos produktų iškrovimo vietą Giruliuose numatoma įrengti paplūdimio zonoje, kuri yra ties Klaipėdos miesto ir rajono riba, Kukuliškiais.

„Niekam ne paslaptis, kad ir dabar šia vieta aktyviai naudojasi tiek priekrantės žvejai, tiek mėgėjai. Todėl mūsų siekis ir yra padaryti, kad vieta būtų įrengta civilizuotai, kad nebereikėtų važiuoti per smėlį. Klaipėda yra toks miestas, kuris privalo pasirūpinti žvejais“, – tvirtino A. Dobranskis.

Beje, šią vietą tinkamai įrengti ir pritaikyti žvejams jie patys ir pasiūlė, kai buvo pakviesti į diskusijas su Klaipėdos savivaldybės atstovais. Jos vyko prieš pustrečių metų, nes tuomet Žemės ūkio ministerija priemonės, pagal kurią būtų galima įrengti žvejybos uostus, žuvų iškrovimo vietas, aukcionų patalpas, finansavimo taisykles.

Ši vieta Giruliuose Žemės ūkio ministerijos pateiktame sąraše jau buvo pažymėta kaip ta, kurioje galima įrengti žvejybos produktų iškrovimo vietą.


  2021-04-28

  3 komentarai “Civilizacija pasieks ir žvejus: Giruliuose įrengs prieplauką”

  1. Avatarlašas (IP: 195.182.76.3)

   Geras darbas ir tai buvo pradėta daryti prie tuometinio savivaldybės direktoriaus S. Budino. Duok Dieve jums sveikatos ir ryžto tai užbaigti.

  2. AvatarNu va, (IP: 78.61.179.125)

   po truputį išnyks pliažai… Civilizacija sunaikins gamtą.

  3. AvatarAr tai bus (IP: 78.57.217.118)

   prie buv. stovyklos “Žuvėdra”, kur dabar yra nudistų pliažas?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt