P0

Kultūra

Mergaitės svajonės – ant namo sienos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-28


Modesto Jučo nuotr.

Antradienį startavo Klaipėdos gatvės meno projektas „Aš nesu tik siena“. Tai – vienas iš „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ ERDVĖS platformos projektų. 

Jo metu menininkai iš Kauno Žygimantas Amelynas ir Tadas Šimkus ant pastato J. Janonio g. 3 įgyvendina kūrinį „Ekspedicija po neišgalvotus pasaulius“.

„Tai vaizdinis pasakojimas apie mergaitę, kuri visai nenorėjo užaugti. Geriausia dienos dalis jai būdavo, kuomet galėdavo atsiversti kokią pasaką, pasaulio žemėlapį ar gyvūnų enciklopediją ir mintimis nukeliauti į labai tikroviškus, visai neišgalvotus visatos kampelius. Ji klajojo po kosmosą, jodinėjo žuvimis skraiduolėmis neišlipdama iš savo lovos. Kartais tai darydavo net mokykloje, autobuse, vaikščiodama po miestą su tėvais. „Gana svajoti, mes vėluojam”, – kaip teleportas į žemę ją sugrąžindavo mamos balsas. Galbūt ir jums kas nors panašiai sakė? Galbūt tai sakote jau savo vaikams? Tačiau jei kažkada nebūtų fantazavę didieji mokslininkai ir menininkai, dabar neturėtume lėktuvų, muzikos, paveikslų, filmų, knygų. Todėl leiskime sau ir mažiems ekspeditoriams svajoti ir tikėti, nes tai, kas realu ir nerealu, skiria tik dvi raidės”, – ragina projekto organizatoriai.


  2021-04-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt