P0

Politika

Liberalai: renkami merai turėtų prisiimti daugiau atsakomybių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-29


Po to, kai balandžio 19 d. Konstitucinis Teismas paskelbė, jog tiesioginių merų rinkimų tvarka prieštarauja Konstitucijai, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija, kaip vieną iš galimų sprendimų siūlo naujai apibrėžti tiesiogiai renkamų merų funkcijas.

„Dabartinė praktika yra gera, pasisakome už tiesioginius merų rinkimus, tik reikia sutvarkyti teisinę bazę, kad nebūtų prieštaravimų Konstitucijai. Tiesiogiai renkamas meras nebegali būti ir savivaldybės tarybos narys, todėl reikia naujai apibrėžti mero funkcijas. Svarstome variantą, jog merui būtų suteikiama daugiau vykdomosios valdžios įgaliojimų. Panaši praktika galiojo 1990-1995 m. laikotarpiu, kuomet meras taip pat negalėjo būti kartu ir tarybos narys, tik tuomet jis buvo renkamas tarybos, o ne tiesiogiai“, – pranešime cituojamas Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Konstitucinio Teismo nutarimas įsigalios 2023 m. gegužės 3 d. – šiuo metu pareigas einantys merai galės vykdyti savo įgaliojimus tik iki kadencijos pabaigos, jei nebus pakeisti teisės aktai.

„Diskutuojame, kad jei merui suteikiame didesnius vykdomosios valdžios įgaliojimus, galbūt reikėtų riboti ir kadencijų skaičių. Tačiau, dar reikia platesnių diskusijų šiuo klausimu“, – teigia liberalas Arminas Lydeka.


  2021-04-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt