P0

Regionas

Pareigūnų dėmesys – paspirtukininkams ir dviratininkams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-29


Šylant orams vis daugiau žmonių važinėja dviračiais ir paspirtukais, tarp jų – ir daug nepilnamečių.

Pranešama, jog balandžio mėnesį visoje Klaipėdos apskrityje policijos pareigūnai vykdo įvairias priemones važinėjančiųjų dviračiais ir paspirtukais saugumui užtikrinti.

Archyvinė policijos nuotr.

Palangos policijos bendruomenės pareigūnės balandžio 17-27 d. prevencinių priemonių metu bendravo su 150 šių eismo dalyvių, priminė jiems Kelių eismo taisykles (KET), kurių jie privalo laikytis.

Vykdant prevencines priemones, kartu fiksuojami ir pažeidimai. Palangoje balandžio 17 – 27 d. nustatyta 13 dviratininkų, pažeidusių KET taisykles, tarp jų buvo du nepilnamečiai.

Trečiadienį, balandžio 28 d., užfiksuota dar 10 dviratininkų padarytų pažeidimų, iš jų 4 pažeidimus padarė nepilnamečiai.

Klaipėdos rajone pareigūnai balandžio 26 d. nustatė 6 nepilnamečius, dviračiais ir paspirtukais važinėjusius be jiems privalomų šalmų. Dėl pažeidimų pradėtos administracinės teisenos.

Policijos pareigūnai primena, kad saugos priemonių ignoravimas gali baigtis itin skaudžia nelaime. Dėvėti šalmus jie rekomenduoja visiems dviratininkams, o važiuojant keliu jaunesniems nei 18 m. dviračių ir paspirtukų vairuotojams bei keleiviams tai daryti privalu.

Jaunuoliams nuo 16 iki 18 metų už šalmo nedėvėjimą gali grėsti piniginė bauda nuo 20 iki 40 eurų. Taip pat pareigūnai primena, kad minant dviratį važiuojamąja kelio dalimi naktį, visiems dviratininkams privaloma dėvėti liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, o dviračio žibintai privalo būti įjungti. Dienos metu privalu naudoti bent vieną iš šių priemonių.

Dviračių ir paspirtukų eismo saugumui stiprinti skirtas priemones policijos pareigūnai tiegia visoje Klaipėdos apskrityje rengsiantys ir ateityje.


  2021-04-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt