P0

Uostas ir jūra

Centriniame Klaipėdos terminale didinamos testavimo dėl COVID-19 apimtys

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-30


Per du mėnesius galimybe uosto terminaluose testuotis prieš kelionę laivu pasinaudojo beveik 5000 asmenų, rodo DFDS duomenys. Nuo vasario pabaigos keltų keleiviams sudarytos sąlygos atlikti koronaviruso testą Klaipėdos, Paldiski (Estija) ir Karlshamo (Švedija) uostuose.

„Vasario mėnesį visos valstybės, į kurias plaukia DFDS keltai, įvedė reikalavimą atvykstantiems turėti ne senesnį kaip 48 val. neigiamą koronaviruso testą, todėl kartu su savo partneriais sudarėme sąlygas keleiviams pasitikrini prieš kelionę. Šiuo metu šis reikalavimas taikomas tik plaukiantiems į Švediją ir nesvarbu ar iš Vokietijos, ar iš Švedijos grįžtantiems į Lietuvą – jie į keltą įleidžiami tik pateikę neigiamą testo rezultatą įrodantį dokumentą. Pirmieji mėnesiai rodo, kad ši paslauga yra labai populiari ir reikalinga“, – pranešime cituojamas Vaidas Klumbys, DFDS komunikacijos vadovas Baltijos šalims.

DFDS duomenimis, per pirmuosius du mėnesius galimybe testą pasidaryti Klaipėdos centriniame terminale, kur testavimo punktas veikia nuo vasario 26 d., pasinaudojo per 1500 keleivių, plaukiančių į Švediją arba per Vokietiją vykstančių į kitas šalis. Testavimo punkte Karlshamno uoste (Švedija), kuris veikia nuo kovo 9 d., ištestuota per 1100 žmonių. Nuo vasario 16 d. Paldiski uoste veikiančiame testavimo punkte atlikti 2250 koronaviruso testų.

Pasak V. Klumbio, nuo testavimo pradžios visuose testavimo punktuose patvirtinta po keletą teigiamų atvejų.

„Gavęs teigiamą atsakymą, keleivis tęsti kelionės negali, tačiau už tam tikrą mokestį gali perkelti ją į vėlesnę jam patogią datą. Griežtai laikydamiesi šios taisyklės mes apsaugome keleivį nuo dar didesnių nuostolių, nes, pavyzdžiui, iš Švedijos jis būtų grąžintas atgal į Lietuvą ir turėtų susimokėti už bilietus atgal. Žmonių reakcija į paslaugą gera, keleiviai yra patenkinti, jog palengviname jiems kelionės planavimą, suteikdami galimybę testą pasidaryti terminale. Nemažai jų to pasidaryti prieš kelionę nespėja, kiti – nežino, tretiems kyla problemų su registracija valstybinėse sistemose“, – cituojamas V. Klumbys.

DFDS atstovas pastebi, kad vis dar nemažai dėmesio tenka skirti aiškinant, kodėl tokie testai yra reikalingi.

„Kai kurie žmonės galvoja, kad testas yra keltų kompanijos reikalavimas, tačiau tai nėra tiesa. Reikalavimą turėti neigiamą testą įvedė valstybės, o mes savo ruožtu padedame keleiviams atitikti tuos reikalavimus, kad jie galėtų patekti į keltą ir saugiai pasiekti kelionės tikslą“, – teigia V. Klumbys.

Pasak jo, atsižvelgiant į keleivių pageidavimus, paskutinėmis savaitėmis testavimo apimtys Centriniame Klaipėdos terminale dar labiau praplėstos.

„Poreikis pastaruoju metu išaugo, todėl testus atliekanti laboratorija „Synlab“ padidino savo pajėgumą ir dabar turi galimybę terminale priimti dvigubai daugiau žmonių”, – sako jis.


  2021-04-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt