P0

Svarbu, Verslas

Gegužę šilumos energija bus gerokai brangesnė nei pernai (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-30


Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius penktadienį pasirašė įsakymą dėl šildymo sezono pabaigos – visur išskyrus darželius jis baigiamas gegužės 3 d. Tačiau sinoptikai dar ir po gegužės 10-osios nežada Klaipėdoje vidutinės paros temperatūros, viršijančios +10, tad daugiabučių gyventojai balsų dauguma savarankiškai gali nuspręsti, ar ir toliau šildytis. 

Priimant tokį sprendimą gali įtakos daryti ir šilumos kaina, o ji gegužę klaipėdiečiams ir Gargždų gyventojams lyginant su balandžiu bus mažesnė 12,5 proc. – kilovatvalandė (kWh) šilumos kainuos 3,56 cento (be PVM). Tačiau lyginant su praėjusių metų geguže, šiluma bus brangesnė net 24,5 proc. (pernykštė kaina buvo 2,86 ct/kWh be PVM).

Pasak centralizuotą šilumą tiekiančios AB „Klaipėdos energija”, tarifo šuolį nulėmė gerokai brangiau nei pernai nepriklausomų šilumos gamintojų (NŠG) parduodama šiluma.  Pagal ankstesnių metų tendencijas pirmasis ir paskutinysis šildymo sezono mėnesiai vartotojams būdavo ženkliai pigesni dėl prasidėjusios NŠG konkurencijos, bet šiemet situacija kitokia.

Pačios Klaipėdos energijos biokuro katilai gegužę nedirbs, juose pagaminta šiluma būtų atsiėjusi 1,72 ct/kWh. Šiluma nebus superkama ir iš UAB „Pramonės energija”, panorusios 1,2 ct/kWh tarifo. 

„Iš nepriklausomų gamintojų supirkta šiluma šių metų gegužę 73 procentais brangesnė nei pernai. Pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus iš nepriklausomų gamintojų šilumą privalome supirkti viešame aukcione, derybos neįmanomos, o kainų reguliavimą vykdo Valstybinė kainų reguliavimo taryba. Galutinį rezultatą turime tokį, kokį diktuoja šios rinkos dalyviai“, – pranešime cituojamas Kęstutis Jonkus, AB „Klaipėdos energija“ Finansų direktorius.

Kauno kogeneracinė jėgainė, kaip ir „Fortum Klaipėda” šilumą gaminanti deginant atliekas, gegužę šilumą parduoda už 0,88 ct/kWh – beveik 14 proc. pigiau nei uostamiesčio jėgainė. 

Pranešime primenama, kad Klaipėdos miesto savivaldybės administracija ir AB „Klaipėdos energija“, siekdama vartotojams palankesnių šilumos kainų, dėl NŠG reguliavimo uostamiestyje konsultavosi su Valstybine kainų reguliavimo taryba, tačiau kol kas pokyčių nėra.


  2021-04-30

  2 komentarai “Gegužę šilumos energija bus gerokai brangesnė nei pernai”

  1. AvatarKlpd. (IP: 88.119.39.225)

   Kodėl pas mus niekas nepinga o tik brangsta? Kam tada visos inovacijos, rekonstrukcijos ir texnologinė pažanga jeigu jie visuomenei neša tik įkainių augimą? Kodėl Skandinavijoje nuolat ieškoma kaip sumažinti komunalinių aptarnavimų mokesčius? Ir jeigu surandamas kažkoks ūkinės veiklos atpiginimas, tai viskas eina mokesčių įkainių mažinimui. Toks prioritetas turi būti visada ir pas mus o ne nuolatinis branginimas.

  2. AvatarMes (IP: 188.69.215.144)

   Seniai reikėjo atjungti.Užsukę namie nuo kovo paskutinēs savaitės jau.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt