P0

Miestas

Jau bus galima naudotis dalimi naujųjų požeminių konteinerių (9)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-30


Nuo gegužės 3 dienos Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) pradės aptarnauti Klaipėdos senamiestyje ir centrinėje miesto dalyje esančias naujas požeminių konteinerių aikšteles.

Komunalines atliekas ir išrūšiuotas antrines žaliavas galima mesti Vydūno skvere (ties Puodžių g. 10), Naujojo Sodo g. 1C, Žvejų g. 2A, Priešpilio g. 9, Tiltų g. 20A, Kūlių Vartų g. 5, Daržų g. 18, Galinio Pylimo g. 20 ir Danės g. 1.

Ferdinando skvere (ties Bokštų g. 16) pastatyta aikštelė patenka į rekonstruojamos teritorijos zoną, todėl konteinerių nėra galimybės ištuštinti ir jais naudotis kol kas neleidžiama. Šalia veikiančių naujųjų aikštelių dar kurį laiką stovės ir antžeminiai konteineriai, kol gyventojai įpras naudotis požeminiais.

Taip pat dar negalima naudotis įrengtais naujais pusiau požeminiais konteineriais kitose Klaipėdos miesto vietose. Nenaudojami konteineriai yra apvynioti polietileno plėvele, aptverti stop juostomis.

„Dalį pusiau požeminių konteinerių irgi netrukus atidarysime. Iš numatytų 263 vienetų mieste jau įrengta arti 100, bet juos naudoti bus leista tik tuomet, kai atliksime visus teisinius formalumus“, – pranešime cituojamas Rimantas Gedrimas, KRATC direktoriaus pavaduotojas.

Konteinerių aikštelės yra laikomos statiniu, kuriam reikalingas projektas, statybos leidimas, priėmimo procedūros ir netgi turto įregistravimas Registrų centre. Tad nors teoriškai daugelis konteinerių aikštelių jau tinkamos naudojimui, kol tvarkomi biurokratiniai formalumai, prašoma nemesti į konteinerius atliekų ir, juo labiau, nieko nedėti šalia.

Klaipėdoje nauji požeminiai ir pusiau požeminiai konteineriai statomi su ES finansine parama. Pabaigus projektą konteineriai taps uostamiesčio atliekų sistemos administratoriaus KRATC nuosavybe.

Vienas požeminis konteineris yra 3-5 kartus talpesnis už įprastą antžeminį. KRATC į požeminius konteinerius yra numačiusi įmontuoti tūrio daviklius. Išmanūs prietaisai į valdymo centrą siųs informaciją apie konteinerių užpildymą ir pagal tai bus galima koreguoti atliekų vežėjų atvykimo grafikus, o tuo pačiu taupyti išlaidas jų paslaugoms bei mažinti oro užterštumą mieste dėl retesnių šiukšliavežių reisų.


  2021-04-30

  9 komentarai “Jau bus galima naudotis dalimi naujųjų požeminių konteinerių”

  1. AvatarRima (IP: 85.232.132.155)

   Nuo kada rečiau išmetamos šiukšlės ir jų kaupimas yra geriau?! Jei taip gerai, tai gyventojai tas šiukšles ir laikytų namuose, o ne skubėtų kuo greičiau jas išmesti . Rado kur taupyti! Mano komunalinių paslaugų sąskaitoje matysis, kad sutaupiau ar už 5 kartus mažiau jūsų atlikto darbo, imsite tą patį? Už savo šiukšlių konteinerius kurie yra priešais gyventojų langus, vidiniame daugiabučio kieme ?

  2. AvatarBirute (IP: 86.100.58.98)

   Gyvena. Žvejybos uoste. Ten pastate ko teinerius bet jie dar apristi plevele. Turime dar senus konteinerius, lyg ir būtų viskas gerai. Bet ima pyktis kai važiuodami pro namą sustoja mašinos ir į konteinerius mums meta viską, uo plytų iki statybinių medžiagų. Veža lovas, suluzusius baldus ir kitką. O mes turime mokėti už svetimas šiukšles. Mūsų niekas nepaiso, jei ir bandome krac pasakyti kad tokia yra pas mus situacija. Norėtume kad būtų kameros ir kai bus nauji atidaryti konteineriai, būtų stebima teritorija. Gal nebebus tokia betvarkė.

  3. AvatarFuuiij.... (IP: 78.60.134.53)

   Tie požemiai konteineriai tikras š….s, ypač vasarą… Einant pro šalį, smarvė per kelis metrus

   • AvatarVioleta (IP: 86.100.170.59)

    Pvz,Vokietijoje tu dideliu naujovisku siuksliu konteineriu niekur nera.Siuksles isveza kaip ir pas mus masinomis. Tai kasgi sugalvojo ” nauja tvarka ” ir dar atsieit ES lesomis ? Veju laivas ir tiek .Melagiu valdzia! FUI !

   • AvatarTikras Fuui (IP: 77.79.44.48)

    Ir kaip nebus tos smarvės, jei to konteinerio vidaus nieks niekada neplaovė ir neplaus, ten yra bacilų veisykla, o dar įrenginėja juos po langais , nesilaikant sanitarinių normų ir teisės aktų. O dar ,, specialistai” teigia kad rečiau juos tuštins, tai kokia smarvė, o gal dujos pradės kauptis ,kaip savartynuose, teko matyti kai iškelinėja tuos maišus iš tų talpyklų —- srutos liejas iš suplyšusių maišų, aplink pritaško,smarvė musės, …..žodžiu nieko gero.

  4. AvatarAldona (IP: 86.100.89.118)

   Miško kvartale statomi požeminiai šiukšlių konteineriai.Kodėl nederina vietos su namo gyventojais
   Vieni konteineriai patogiai prie namo,oKretingos 27 namo,kažur prie važiuojamos kelio dalies.Kodėl nebuvo galima priešais namą.Šiukšles nešti ir saugotis automobilių,kas sugalvojo.Teks mezyi šiukšles bet kur.

   • AvatarRita (IP: 85.232.132.155)

    Proto turėkit šiukšlines prie namų turėti, ar nebepaeinat, kad pro virtuves langą šiukšles norit mesti? Aš tik džiaugčiausi jei iš mano daugiabučio kiemo, jas iškraustytu. Gyventojų langus ir šiukšlines skiria tik šaligatvis ir kiemo gatvelė. Niekur tokių nesąmonių nemačiau.

  5. AvatarTautvydas (IP: 176.10.99.200)

   Kartą žvilgtelejau į konteinerio šachtą kai maišas buvo iškeltas ir nustėrau, joje buvo pilna šiukšlių, ar jas kas nors valo? Ar tos šiukšlės tai ir kaupiasi?!!

  6. Avatarklaipėdietė (IP: 78.57.230.119)

   Konteineriai nauji ,o bėdos bus senos . ,,Tvarkingi,, miestiečiai kaip vilko didžiąsias atliekas prie konteinerių ,taip ir vilks ,kaip palikinėjo lovas,sofas,fotelius ir klozetus ,taip ir palikinės . Kai konteineriais naudojasi kelių daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojai ,tai net jei iš vakaro NIEKO nėra ,o anksti ryte jau ir YRA priversto ,,turto ,, .Gal ir didžiosioms atliekoms turėtų būti konteineriai ne du kartus metuose ,o nuolat (jeigu norima TVARKOS ). Vaizdo stebėjimo kamerų statyti , tikriausia, neleidžia įstatymai, tai pažeidėjai -ramūs : atvelka,numeta ir ramu !

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt