P0

Kultūra

Muzikinio teatro baleto trupę publika apdovanojo ovacijomis (1)

Žaneta Skersytė
2021-04-30


Pirmu Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro atsivėrimu publikai po karantino tapo baleto trupės choreografinių miniatiūrų vakaras „Dėmesio! Baletas 2021“, ketvirtadienio vakare Žvejų rūmuose sulaukęs audringų žiūrovų plojimų bei nesibaigiančių šūksnių „Bravo!“ 

Publikos satisfakcijos pilnatvė 
Vytauto Petriko nuotr.

„Kūrybiškumo pliūpsnis, nuoširdūs, kiek filosofiški būties apmąstymai šokyje. KVMT baleto kompanija demonstruoja šiandien retai sutinkamą choreografinės minties tyrumą. Šokis dėl šokio, – ne apie Juos. Atskiri komplimentai vyr. choreografui Aurelijui Liškauskui ir visai baleto trupei už gebėjimą atskiras mintis sutelkti į konceptualų vienį, tuo pat metu išryškinant kiekvieno pradedančio choreografo kūrybą. 25 kadras trinkteli laiku ir vietoje, įtraukia stebėtoją, baletas nepritrūksta dėmesio. Pilna satisfakcija“, – po pasirodymo komentavo šokio kritikė Skaidrė Baranskaja. 

„Kompozicijos įvairios stilistiniu, estetiniu, emociniu požiūriu, plastinių ir vizualinių idėjų raiška. Puiku, kad šokėjų iniciatyva sulaukia teatro palaikymo. Neabejotina, kad nuoseklus darbas šia linkime ateityje duos įdomių rezultatų. Svarbiausia, kad toliau stiprinamas Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės įvaizdis, kuris per pastaruosius metus vis dažniau kreipia dėmesį ir įvairėjančiu repertuaru, ir techniniu šokėjų meistriškumu. Formuojasi stipri gal ne baleto, bet šiuolaikinio šokio trupė, įdomi ir savo tarptautine sudėtimi, ir kaip erdvė, kurioje randa vietą Lietuvos šokėjai – ir pakankamai patyrę, tokie, kaip buvusi LNOBT solistė Grytė Dirmaitė, ir ką tik baigę M.K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyrių – pavyzdžiui, Ksenija Jermakova“, – sakė internetu projektą žiūrėjęs šokio kritikas Helmutas Šabaševičius. 

Kartos kasmet  
Vytauto Petriko nuotr.

Programoje „Dėmesio! Baletas 2021“ žiūrovai išvydo keturiolika choreografinių miniatiūrų, kurias sukūrė tiek jau žinomi choreografai, tiek ir debiutuojantys šiame amplua baleto šokėjai Airisė Gudonytė, Arshak Gyozalyan, Grytė Krstic, Aušra Krasauskaitė, Viktorija Galvanauskienė, Daria Verovka, Taurūnas Baužas, Roman Semenenko. 

Choreografinių šokio numerių apjungimu rūpinosi teatro vyriausias choreografas Aurelijus Liškauskas, baleto trupės meno vadovė Jelena Lebedeva, choreografė ir šokėja Aušra Krasauskaitė. Choreografines miniatiūras atliko  KVMT baleto trupės šokėjai. 

Skirtingų mus užplūstančių jausmų dvasią scenoje kūrė profesionalų komanda: projekcijų dailininkas – Linartas Urniežis, šviesų dailininkas – Andrius Stasiulis, garso operatorius – Jonas Raudonius. Vaizdo projekcijų, šviesų ir kūrybinių jungčių dėka choreografinės miniatiūros virto kone vientisu spektakliu. 

2020 m. startavęs „Dėmesio! Baletas 2020“ projektas antrą kartą atskleidžia jaunos ir veržlios Muzikinio teatro baleto trupės kūrybingumą. Pirmasis choreografinių miniatiūrų vakaras sulaukė tokio didelio žiūrovų susidomėjimo, kad nutarta šį unikalų kūrybinį projektą kartoti kasmet. 


  2021-04-30

  Vienas komentaras apie “Muzikinio teatro baleto trupę publika apdovanojo ovacijomis”

  1. AvatarBRAVO (IP: 78.57.239.236)

   Šaunuoliai. Taip ir toliau.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt