P0

Jūros istorijos

Kruizinių laivų terminale – laivų modelių paroda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-30


Minėdamas lietuviško laivyno šimtmetį Jūrų muziejus pristato parodą „Laivai Lietuvos istorijos bangose“, kuri prieinama visiems bet kuriuo paros metu – ji įrengta Kruizinių laivų terminale.

Parodoje – laivai, kurie, neturėdami sąlyčio su vandeniu, nardo istorijos bangose. Pačius modelius galima apžiūrėti Lietuvos jūrų muziejaus ekspozicijose,

Alfonso Mažūno nuotr.

Vienas iš parodoje pristatomų modelių – galeasas (galiotas) „Jūratė“. Matmenys – 55 x 18 x 37 cm. Galeasas į vandenį buvo nuleistas 1920 m. lapkritį, o 1921 m. sausį – pilnai įrengtas. Jį nupirko Kaune įsikūrusi Lietuvos garlaivių bendrovė ir įregistravo Jurbarko uoste. Plieninis galiotas (galeasas) pavadintas „Jūratė“ (kitas tuo metu pastatytas galeasas pavadintas „Kastytis“), 1921 m. kovo 1 d. išplaukė su balastu ir vokiečių įgula ir kovo 4 d. tapo pirmuoju laivu su Lietuvos vėliava įplaukusiu į Klaipėdos uostą. Kovo 11 d. į Klaipėdą atplaukė ir „Kastytis“. Po pirmųjų apsilankymų Klaipėdos uoste Lietuvos laivai su druskos ir miltų kroviniu išplaukė į Latvijos uostus.

1923–1924 m. „Jūratei“ vadovavo kapitonas Juozas Andžejauskas. 1923 m. „Lietuvos garlaivių bendrovės“ laivai su prekėmis į Klaipėdą užsukdavo kas savaitę. „Jūratė“ kurį laiką kursavo tarp Talino ir Klaipėdos, „Kastytis“ – maršrutu Dancigas–Kopenhaga–Klaipėda. 1927 m. „Jūratė“ buvo parduota į Olandiją, o savo plaukiojimus užbaigė XX a. 6 dešimtmetyhe Karibų jūroje.


  2021-04-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt