Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2021-04-30 |
Po dvejų metų pertraukos „Kino pavasaris“ savaitei grįžta į kino teatrų ekranus, kur balandžio 30–gegužės 6 dienomis kvies saugiai patirti tikro kino jausmą. Festivalio organizatoriai visus, pasiilgusius bendrystės ir tiesiog buvimo kino salėje, ragina suskubti ir neatidėlioti: vietų skaičius ribotas, o prekyba bilietais jau prasidėjo.
Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio žiūrovai didžiajame ekrane galės pamatyti daugiausia žiūrovų dėmesio sulaukusius virtualiojo „Kino pavasario“ filmus. Rekomenduojamo penki jų, tarp kurių – žiūroviškiausiu filmu išrinkta ir į „Oskaro“ nominantų sąrašą geriausio užsienio filmo kategorijoje atrinkta drama „Quo Vadis, Aida?“, geriausia Europos komedija pripažintas „Triumfas“ (The Big Hit) ir įstabaus grožio filmas visai šeimai „Vampyriukas“ (Little Vampire).
Rež. Emmanuel Courcol, Prancūzija
Vienas virtualiojo „Kino pavasario“ žiūrovų mėgstamiausių filmų, virtualiojo festivalio pratęsime nerodyta komedija „Triumfas“ žaismingai pasakoja skaudžią istoriją, kurios tikslas – pasiekti žiūrovą ir priversti jį nusišypsoti. Etjenas, talentingas, bet vargstantis aktorius, nusprendžia suorganizuoti teatro dirbtuves kalėjime, kurių tikslas – pastatyti spektaklį pagal įžymiąją pjesę „Belaukiant Godo”. Visų nuostabai pasirodymas sulaukia itin didelio pasisekimo, dėl to kaliniams išduodamas leidimas pasirodymus organizuoti už kalėjimo ribų. Turo metu Etjenas užmezga itin artimą ryšį su spektaklio trupe, kurios likimas bus nuspręstas per paskutinį pasirodymą Paryžiuje.
Rež. Benjamin Ree, Norvegija
Dokumentinis norvegų režisieriaus Benjamino Ree filmas „Tapytoja ir vagis“ žiūrovą įtraukia į detektyvą primenantį pasakojimą, kuriame susiduria meno pasaulio ir visuomenės problemos. Kodėl vagiami meno kūriniai? Dėl pinigų ar nuoširdžios meilės menui? Trokšdama gauti atsakymą, kodėl buvo pavogti du jos paveikslai, čekų dailininkė randa ir susidraugauja su jų vagimi. Pakvietus jį pozuoti portretui, tarp judviejų užsimezga neįtikėtina draugystė ir nepertraukiamas ryšys, šias dvi vienišas sielas sujungsiantis amžiams. Prieš pradėdamas ilgiau nei trejus metus trukusį filmavimą, režisierius negalėjo įsivaizduoti, kad istorija pasisuks taip, kaip matome ekrane. Žiūrint filmą sunku patikėti, kad tai dokumentika.
Rež. Joann Sfar, Prancūzija
Fantazija užburiančiame filme visai šeimai „Vampyriukas“ vaikai ir suaugusieji kviečiami susipažinti su mažuoju vampyru, kuris dešimtąjį gimtadienį švenčia jau tris šimtus metų. Nors laiką jis leidžia linksmųjų pabaisų draugijoje, vis tiek siaubingai nuobodžiauja. Vieną dieną nusprendė vampyriukas nusprendžia slapta išsmukti iš namų ir leistis į nuotykį – ieškoti naujų draugų.
Rež. Małgorzata Szumowska, Lenkija, Vokietija
Viena ryškiausių Lenkijos režisierių Małgorzata Szumowska, daugeliui žinoma iš tokių filmų kaip „33 gyvenimo scenos“ (2008), „Veidas“ (2017), „Nešventas avinėlis“ (2019) su ironija žvelgianti į įsisenėjusias šalies visuomenės ydas bei religijos įtaką. Kartu su Michału Englertu kurtame filme „Sniego daugiau nebus“ supažindina su dideliame Rytų Europos mieste pasirodžiusiu paslaptingu masažuotoju Ženia. Nešinas masažo lova, vienas po kito lanko vienodai atrodančius turtingų klientų namus. Nors gyvena pasiturimai, jie spinduliuoja vidiniu liūdesiu ir ilgesiu. Atėjūno rankos gydo, o akys įsiskverbia iki sielos gelmių. Rusiškas vyriškio akcentas jiems skamba tarsi daina iš praeities, atsiminimas iš tariamai saugesnės vaikystės. Ar pavyks Ženiai išgelbėti juos iš jų pačių tamsos?
Rež. Jasmila Žbanić, Bosnija ir Hercegovina
Nepaprastai jaudinantis ir įtemptas filmas pasakoja apie moterį, atsidūrusią vyrų karo žaidimų lauke. 1995-ųjų liepa, Bosnija. Aida dirba Jungtinių Tautų vertėja mažame Srebrenicos mieste. Serbų armijai užėmus miestą, jos vyras su dviem sūnumis atsiduria tarp tūkstančių žmonių, kurie prieglobstį ir pagalbą tikisi rasti JT stovykloje. Tiesiogiai bendraudama su derybininkais, Aida turi priėjimą prie nepaprastai slaptos ir svarbios informacijos. Kas matyti jos šeimos ir likusių miestelio gyventojų horizonte – išsigelbėjimas ar mirtis? Kokį žingsnį Aidai derėtų žengti?
Balandžio 30–gegužės 6 dienomis Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių kino teatruose vyksiančio „Kino pavasario“ programą rasite čia.
Parašykite komentarą