P0

Kultūra

„Paryžiaus katedroje” vėl kunkuliuos aistros

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-03


Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pristatoma kompozitoriaus Zigmaro Liepinio opera-melodrama „Paryžiaus katedra“ jau gegužės 8 d. , šeštadienį, 19 val. Žvejų rūmuose į pragaištingų meilės jausmų upę panardins scenos dievaitį Deivydą Norvilą ir primadoną Ritą Petrauskaitę. 

„Esmeralda iš „Paryžiaus katedros” yra mano vienas mylimiausių vaidmenų. Z. Liepinio sukurta muzika įtraukia ir užburia savo įtaigumu ir paslaptimi. Vos pasigirdus pirmiesiems orkestro akordams pasineri į gūdžiuosius viduramžius. Kiekvieną kartą atlikdama savo partiją dainuoju išgyvendama herojės jausmus. Nėra buvę spektaklio, kad būtų neįdomu dainuoti. „Paryžiaus katedra” vėl ir vėl įtraukia į savo pasaulį, pilną aistrų, meilės, neapykantos, keršto ir mirties. Labai džiaugiuosi ir laukiu susitikimo su Z. Liepinio muzika, kuri užburia mus visus“, – sako solistė R. Petrauskaitė. 

Žinomas solistas D. Norvilas sako, kad gegužės 8-osios laukia tarsi premjeros, nes prie Kvazimodo partijos sugrįžta po daugelio metų. 

Z. Liepinio „Paryžiaus katedrą“ Klaipėdoje statė rinktinė komanda: dirigentas Ilmaras Lapinis, režisierius Ramūnas Kaubrys, scenografas Artūras Šimonis, kostiumų dailininkė Jolanta Rimkutė, choreografas Aurelijus Liškauskas, chormeisteris Vladimiras Konstantinovas.  

R. Kaubrio pastatymai visados išsiskiria vizualumu, mistikos, fantasmagorijos ir kartu paprastumo estetine raiška, vengiant primityvaus iliustratyvumo, neretai dominuojančio muzikinio žanro spektakliuose. Pasak režisieriaus, „Paryžiaus katedroje“ nesiekta atkurti viduramžius ar romantizmą – tai jau savaime yra V. Hugo kūriniuose. Svarbiausia dominante čia tapo šiandiena. Tai ji suteikė galimybę fiksuoti, kiek, keičiantis epochoms, kito išorinis pasaulis ir kas jame išliko amžinosiomis vertybėmis. Todėl „Paryžiaus katedros“ estetinis sprendimas tarsi ištirpsta erdvėje ir laike. 

„Paryžiaus katedros“ jausmų dramą scenoje įkūnys geriausi Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistai bei kviestiniai dainininkai. Be D. Norvilo (Kvazimodo) ir R. Petrauskaitės (Esmeraldos), klausysimės romantiškojo Artūro Kozlovskio (Frolo), nuoširdžiosios Loretos Ramelienės (Giudulės), žaviosios Dalios Kužmarskytės (Flerdelisės), visada atpažįstamų Mindaugo Rojaus (Febo) ir Kęstučio Nevulio (Grenguaro). Gros Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestras, vadovaujamas dirigento Giedriaus Vaznio. 


  Kultūros straipsnių vidus

  2021-05-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt