P0

Kultūra

Išrinktos 2021 metų Klaipėdos kultūros magistrės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-04


Klaipėdos kultūros magistro vardas šiais metais bus suteiktas dailininkei, scenografei Sofijai Kanaverskytei ir šokėjai, choreografei, šokio pedagogei Agnijai Šeiko. Tokį sprendimą priėmė antradienį posėdžiavusi Klaipėdos kultūros magistro vardo suteikimo komisija.

Sofija Kanaverskytė ir Agnija Šeiko

„Malonu, kad nepaisant antrus metus besitęsiančios pasaulinės pandemijos, kuri kultūros darbuotojams smogė ypač skaudžiai, kūrybingų asmenybių Klaipėdoje netrūksta. Tai parodė ir pretendentų į Klaipėdos kultūros magistrus sąrašas, kuriame šiemet buvo net dešimt kandidatų. Tai teikia vilties, kad, įveikę visas negandas, grįšime prie išsiilgtų dalykų – didžiulėse salėse skambančios muzikos, spektaklių teatruose, parodų. O kol tai įvyks, šios puikios, unikalios tradicijos tąsa kartu yra ir visų mūsų menininkų, visų kūrėjų palaikymo, mūsų solidarumo su jais simbolis“, – pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Klaipėdos kultūros magistro vardas suteikiamas uostamiesčio menininkams ar kitiems kultūros šviesuoliams už išskirtinius nuopelnus miesto kultūrai. Kandidatus į šį išskirtinai klaipėdietišką titulą siūlė įvairios Klaipėdos kultūros organizacijos, kūrybinės sąjungos ir privatūs asmenys.

„Per dešimt metų, per kuriuos teko dalyvauti Kultūros magistro vardo suteikimo komisijos darbe, tai buvo labiausiai įtemptas balsavimas“, – tikina V. Grubliauskas.

Į Klaipėdos kultūros magistro vardą šiais metais dar buvo pasiūlyti kompozitorius, multiinstrumentalistas, garso inžinierius Donatas Bielkauskas; režisierė, dramaturgė, pedagogė, dailininkė Jūratė Januškevičiūtė; ilgametė Klaipėdos miesto kultūros darbuotoja, kultūros puoselėtoja Nijolė Laužikienė; aktorius ir režisierius Benas Šarka; kompozitorius, pedagogas, koncertmeisteris, profesorius Saulius Šiaučiulis; literatūrologas, literatūros sociologas, literatūros kritikas Marijus Šidlauskas;  dirigentas, kompozitorius, chorų vadovas, docentas Algirdas Šumskis ir režisierius Alvydas Vizgirda.

Pagal nuostatus, kasmet kultūros magistro vardas ir regalija – kultūros magistro žiedas – slapto balsavimo metu gali būti suteiktas 3 nusipelniusiems kultūros veikėjams. Magistro vardas suteikiamas pretendentui, kuriam savo balsus atiduoda du trečdaliai posėdyje dalyvavusių komisijos balsų. Šiemet reikiamą skaičių balsų gavo dvi kandidatės.

Nuo 2003 metų, kai gimė ši tradicija, Klaipėdos kultūros magistro vardas yra suteiktas 38 iškiliems menininkams.

Klaipėdos kultūros magistro vardo suteikimo komisiją sudaro iš menininkų bendruomenių, miesto kultūros įstaigų atstovų susidedančios Kultūros ir meno tarybos nariai, Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus atstovas, pirmininkauja miesto meras.

Laikantis ilgametės tradicijos, rugpjūčio 1 dieną, per miesto gimtadienį, Pilies muziejuje naujiesiems Kultūros magistrams paprastai įteikiami auksiniai žiedai, pagaminti renesansinio žiedo, saugomo šiame muziejuje, pavyzdžiu. Tikimasi, kad ir šiemet pavyks išlaikyti ilgametę tradiciją.


  2021-05-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt