P0

Koronavirusas, Svarbu

Sergamumas COVID-19 toliau auga, vakcinacijos centras tikriausiai įsikurs LCC (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-04


Statistikos departamento duomenimis, ir nauja savaitė prasidėjo su COVID-19 sergamumo rodiklių augimu.

Pirmadienį šalyje nustatyti 1 043 nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai. Ištyrus 18 885 mėginius, infekcija aptikta 5,5 proc. jų.

Klaipėdos miesto valdžia oficialiai dar nepatvirtina, kad masinės vakcinacijos centru taps LCC tarptautinio universiteto salė, tačiau žmonės jau gauna pakvietimus antros dozės atvykti būtent ten.
Dar viena 30-39 metų amžiaus auka

Per praėjusią parą COVID-19 infekcija susirgo 30 klaipėdiečių. Sekmadienį tokia diagnozė buvo patvirtina 5, šeštadienį – 45, penktadienį – 20 uostamiesčio gyventojų.

Savaitinis naujų ligos atvejų skaičius uostamiestyje išaugo 19,2 proc., Lietuvoje – 12,2 proc. Per parą Klaipėdoje susirgimų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų skaičius padidėjo nuo buvusių 211 iki 213,4, šalyje jis šiek tiek sumenko nuo 575 iki 573,1.

Klaipėda tarp mažiausiai užsikrėtusių šalies savivaldybių per parą nukrito iš 18 į 19 vietą. Geriausiai toliau laikosi Pagėgiai su 70 atvejų, blogiausia situacija lieka sostinėje su 1 094 atvejais.

Lietuvoje COVID-19 liga šiuo metu serga 15 898 gyventojų, pasveikusiais laikomi 226 595. Klaipėdoje šiuo metu serga 336 žmonės, pasveikusiųjų yra 13 249 (per parą pasveiko 35).

Uostamiestyje per parą ir vėl neužfiksuota nė vieno mirusio nuo COVID-19, tokių aukų skaičius Klaipėdoje siekia 150. Šalyje į COVID-19 aukų sąrašą pirmadienį įrašyta net 20 netekčių – jų skaičius jau siekia 3976.

Vienas iš vakar mirusiųjų priklausė 30–39 metų amžiaus grupei. Virusas iki šiol šalyje nusinešė 24 tokio amžiaus gyvybes.

Kviečia skyptis prekybininkus

Šalyje pirmą skiepą, statistikų duomenimis, pirmadienį gavo 8 758 gyventojai, antrą kartą vakcinuoti 3 595. Klaipėdoje šie skaičiai atitinkamai siekia 147 ir 526.

Nuo antradienio Klaipėdoje pradedama vakcinuoti 55+ amžiaus grupei priklausančius gyventojus.

Taip pat antradienio rytą uostamiesčio savivaldybė pranešė, kad kviečia  mažmeninės prekybos darbuotojus pasinaudoti papildoma galimybe pasiskiepyti. Šį trečiadienį ir ketvirtadienį, gegužės 5-6 dienomis prekybininkams bus organizuojamas vakcinavimas be išankstinės registracijos („gyvos eilės“ principu). Atvykus skiepytis bus galima rinktis iš tuo metu vakcinacijos centruose turimų vakcinos rūšių. Skiepytis kviečiami visi mažmeninės prekybos darbuotojai, kurie vykdydami savo funkcijas kontaktuoja su klientais (kasininkai, salės darbuotojai, apsaugos darbuotojai ir kt.).

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Gegužės 5 d. vakcinavimas vyks 9-18 val. vakcinacijos centre Galinio Pylimo g. 3 (prie Klaipėdos psichikos sveikatos centro). Gegužės 6 d. vakcinavimas vyks 9-18 val. abiejuose vakcinacijos centruose Galinio Pylimo g. 3 ir Taikos pr. 76 (Klaipėdos miesto poliklinika).

Apsisprendus vakcinuotis, nurodytu laiku reikia atvykti į vakcinacijos centrą ir pateikti dokumentus, įrodančius atitikimą prioritetinei grupei – turėti įstaigos darbuotojo pažymėjimą arba darbo sutartį.

Antradienį, prieš 10 val., Klaipėdos registracijoje buvo laisvos 817 „Vaxzevria” („AstraZeneca”) ir 354 „Janssen” vakcinos.

LCC, ko gero, nukonkuravo areną

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio teigimu, konkursinės procedūros dėl masinės vakcinacijos centro jau yra baigtos, bet sutartį numatoma pasirašyti tik trečiadienį. Kol ji nepasirašyta G. Neniškis teigė negalintis atskleisti, kokia įstaiga pasirinkta.

Tuo metu kai kurie klaipėdiečiai po pirmo skiepo jaupraėjusią savaitę gavo lapelius, kuriuose įrašyta, kad antrosios dozės turės atvykti adresu Kretingos g. 36. Čia yra įsikūręs LCC tarptautinis universitetas.

Kaip dar viena galima alternatyva tokiam centrui įkurti buvo minima „Švyturio” arena.

INFORMACIJA 

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos, jau suskiepytas milijonas vakcinų ir viena arba dviem dozėmis paskiepytų Lietuvos gyventojų dalis pasiekė 25 proc. Pridėjus tuos asmenis, kurie per pastarąjį pusmetį persirgo COVID-19 liga arba turėjo teigiamą serologinio tyrimo rezultatą, imunitetą šiai ligai galimai jau turi kas trečias šalies gyventojas.

440 tūkst. žmonių yra paskiepyti „Comirnaty“ vakcina (gamintojas „Pfizer ir BioNTech“), 207 tūkst. – „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“), 53 tūkst. – „Moderna“ (gamintojas „Moderna“). Skiepijimas vienos dozės „Janssen“ vakcina prasidėjo praėjusią savaitę, ja paskiepyta beveik 150 žmonių.

Prioritetinių grupių vakcinacijai artėjant prie pabaigos, daugiausiai gyventojų paskiepyta šiose grupėse: medikai (68 proc.); vaistininkai (63,8 proc.); švietimo darbuotojai (63,7 proc.); vyresni nei 65 metų gyventojai (58,4 proc.); globos įstaigų darbuotojai (58 proc.).

Sparčiausiai gyventojus vakcinuoja mažosios savivaldybės: Neringa ir Birštonas, kur viena arba dviem vakcinos dozėmis jau paskiepyta 48,3 proc. ir 40,6 proc. gyventojų. 30 proc. paskiepytų gyventojų slenkstį perkopė Druskininkų, Alytaus rajono, Anykščių rajono ir Palangos savivaldybės.

Didieji šalies miestai pagal vakcinacijos tempus rikiuojasi tokia tvarka: Kaunas (paskiepyta 28,3 proc. gyventojų); Panevėžys (26,5 proc.); Vilnius (26,1 proc.);  Šiauliai (21,9 proc.); Klaipėda (20,6 proc.).


  2021-05-04

  2 komentarai “Sergamumas COVID-19 toliau auga, vakcinacijos centras tikriausiai įsikurs LCC”

  1. AvatarRegina (IP: 78.60.132.38)

   Iškilus neaiškumams dėl vakcinacijos, vakcinavimasklaipėda.lt nurodyta informacinės vakcinacijos linijos telefonas 8 679 02775, kuriuo niekas neatsiliepia! Skambinauy šiandien nuo 10, 30 iki 12 val. Klausimėlis kaip dirbat ir iš vis ar dirbat?

  2. AvatarVytas (IP: 78.60.175.72)

   Tokie nereikšmingi pokyčiai nėra statistiškai svarbūs. Būtų sttistiškai reikšmingas pokytis tarp 45 ir 5, bet jau galima aiškiai sakyti: savaitgaliais dirbama reikšmingai mažiau Įtartina situacija susidarė Seišeliuose, kur daugiausia paskiepytų, o suserga irgi jų daugiausiai Žemėje (skaičiuojant vienam gyventojui, žinoma).
   Tai va, klausimas: KĄ PADARĖ IZRAELIS GERAI, KAD GAVO PUIKŲ SERGANČIŲJŲ MAŽĖJIMĄ (JIS TREČIAS PAGAL VAKCINAVUSIUS PASAULY, KĄ NE TAIP PADARĖ SEIŠELIAI, KAD PIRMAUJA IR SKIEPUOS, IR SERGANT?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt