Jūrų muziejuje – gyvūnai iš ateities

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-05-05

Gegužė Lietuvos jūrų muziejuje prasidėjo fantastiškai – laiko kapsulės, perkeliančios jos lankytojus į 2050-uosius, atvėrimu. Ši kapsulė – ekokubas jau pastatyta delfinariumo prieigose ir laukia lankytojų.  

Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė džiaugiasi, kad gali pasiūlyti dar vieną nemokamą objektą muziejaus nors ir nelengvu karantino metu lankytojams. 

Ekokubo lankymas nemokamas, tačiau labai naudingas. Jis lavina vaizduotę ir skatina pažinimą bei teisingą elgseną, nes būnant jame visai nesunku įsivaizduoti, kas gali atsitikti jūros gyvūnams, jei kiekvienas iš mūsų nepradės rūpintis gamta”, – pranešime spaudai pažymi muziejaus vadovė.

Ekokube lankytojai susipažins su niekur ir niekada anksčiau nematytais gyvūnais. Muziejaus biologai juos priskiria distopinei rūšiai. Tai Ruonis Padangarus, Menkė Celofanus, Ežiažuvė Mikroplastus Krapštukedija, Jūrų kiaulė Naftoena Pramonida, Krabas Koronaemarginata, Vėžlys Radiokaktivaris Šviečianiidae

Lankytojai ne tik pamatys šiuos gyvūnus, bet ir susipažins su jų pasakojimais ir prašymais, kviečiančiais jau nuo šio momento kiekvienam elgtis atsakingai. Lietuvos jūrų muziejus tiki, kad visi kartu mes galime veikti tikslingai ir taip dar labiau susidraugauti su gamta”, – teigia O. Žalienė.

Kube bus pristatoma ir edukacinė interaktyvi programėlė – testas „14 m3 2050 Baltijos. Distopija ar Realybė?”, kuris kiekvienam leis pasitikrinti savo EKO IQ. Šis ekokubas – laiko kapsulė veiks visą vasarą. Projektą muziejui įgyvendinti padėjo Lietuvos kultūros taryba. 

Ekologijos tema bus plėtojama šį mėnesį ir kituose muziejaus renginiuose. 

Gegužės 16 dieną muziejininkai kvies į renginį „Jūrų kiaulės beieškant”, skirtą Tarptautinei Jūrų kiaulės dienai, 20 dieną bus atidaryta edukacinė meninė instaliacija „Jūros plastika”, o gegužės 22 dieną  – renginys „Mes esame sprendimo dalis”, skirtas pasaulinei biologinės įvairovės dienai.

Gegužės 26-28 dienomis Jūrų muziejuje įsikurs tvarios ateities kūrėjų laboratorija „14 m3 2050 Baltijos. Distopija ar Realybė?”  

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Transportas

Jūrų muziejus prašo peržiūrėti parkingo rinkliavą

Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė raštu kreipėsi į Klaipėdos miesto tarybos narius, merą ir Savivaldybės administracijos direktorių prašydama peržiūrėti ...
2024-06-18
Skaityti daugiau

Kultūra, Svarbu

Piktinasi mero sprendimu dėl kultūros projektų finansavimo 

Yra minčių ir apie boikotą – toks pareiškimas nuskambėjo antradienį surengto uostamiesčio mero sudarytos Klaipėdos kultūros ir meno politikos formavimo ...
2024-06-18
Skaityti daugiau

ELTA

Vėl dovanos delfinų terapiją

Prekybos tinklas „Maxima“ kartu su partneriais „Premia KPC“ ir Lietuvos jūrų muziejumi jau septintą vasarą iš eilės kviečia prisidėti prie ...
2024-06-04
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This