P0

Regionas

Neringos rinkliavos tvarka – su korupcine rizika (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-05


Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikusi vietinės rinkliavos už įvažiavimą į Neringos savivaldybės teritoriją administravimą, lengvatų suteikimą ir panaikinimą reglamentuojančių teisės aktų antikorupcinį vertinimą, nustatė, kad egzistuoja rizika, kad kai kurie fiziniai ir juridiniai asmenys gali būti nepagrįstai atleisti nuo vietinės rinkliavos mokėjimo.

Martyno Vainoriaus nuotr.

STT korupcijos prevencijos specialistai kaip kritinę antikorupcinę pastabą nurodo tai, kad administracijos direktoriui ar jo pavaduotojui suteikta pernelyg plati diskrecija atskirais atvejais suteikti teisę asmenims vieną kartą arba tam tikrą neapibrėžtą laikotarpį nemokėti vietinės rinkliavos, tačiau nėra detalizuoti tokio sprendimo priėmimui būtini kriterijai ir asmens prašymo pagrįstumo vertinimo aspektai.

Kita nustatyta korupcijos rizika – teisės aktai nedetalizuoja leidimų (nuotolinio nuskaitymo kortelių) išdavimo ir administravimo tvarkos. Šiuo metu nėra aišku kokiais atvejais ir kokiems subjektams gali būti išduodama tokia kortelė, kiek iš viso yra tokių kortelių, kaip vykdoma jų apskaita ir naudojimo teisėtumo kontrolė, kurį laiką jos galioja ir pan.

STT nuomone, šiuo metu sudarytos nevienodos sąlygos tiekti prekes Neringos gyventojams ir įmonėms – vieni ūkio subjektai atleidžiami nuo vietinės rinkliavos, kiti – tik nuo jos dalies.

STT pasiūlė Neringos savivaldybei tikslinti Lengvatų tvarkos ir Transporto registravimo aprašo nuostatas, pašalinant galimas korupcines rizikas. Neringos savivaldybė per 2 mėnesius turėtų informuoti STT, kaip atsižvelgta ar planuojama atsižvelgti į pateiktus siūlymus.


  2021-05-05

  Vienas komentaras apie “Neringos rinkliavos tvarka – su korupcine rizika”

  1. AvatarKęstas (IP: 136.243.59.187)

   Visų pirma – pats principas – imti pinigus už orą yra ydingas. Jei yra problemų su automobilių kiekiu – tai ir nustatot kiek vienu metu jų ten gali būti. Niekaip kitaip nei per postus (Alksnynės ir Karaliaučiaus) jie ten patekti negali. Kas netelpa – laukia eilėj – tikroj ar virtualioj. Viskas. Ir jokių “ekologinių” marazmų.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt