P0

Miestas

Tiriamas Klaipėdos jaunimo politinis raštingumas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-05


Projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinės 2021“ platforma „Dialogai“ atlieka jaunimo politinio raštingumo tyrimą Klaipėdos mieste.

Lygiai prieš metus vyko pirmoji jaunimo politinio raštingumo apklausa, kurią parengė platformos „Dialogai“ įgyvendintojas Klaipėdos universitetas (KU). Apklausoje sudalyvavo 515 jaunuoliai nuo 14 iki 29 m. Jaunimui buvo pateikti įvairaus sudėtingumo ir skirtingas politikos sritis apimantys klausimai. Remiantis apklausos rezultatais, jog jaunimo politinis raštingumas bei įsitraukimas į vietos politinį gyvenimą yra žemas, rudenį Klaipėdoje buvo organizuojami mokymai, diskusijos ir debatai apie politinį raštingumą, viešąjį kalbėjimą, kūno kalbą. Su jaunimu dirbo savo sričių profesionalai, KU profesoriai, lektoriai taip pat diskutavo patyrę uostamiesčio politikai – buvę Klaipėdos merai Rimantas Taraškevičius, Benediktas Petrauskas ir Vytautas Čepas.

„Manau, kad tiems, kas dalyvavo apklausoje bei platformos „Dialogai“ vykdomose veiklose, pavyko pagerinti savo politinio raštingumo gebėjimus, suvokimą apie tam tikrus politinius procesus ir apie tai, jog domėtis politika yra svarbu“, – pranešime cituojamas platformos koordinatorius, KU Viešojo administravimo ir politikos mokslų katedros vedėjas prof. dr. Jaroslav Dvorak.

Siekiant įvertinti nuo 2020-ųjų pakitusį Klaipėdos jaunimo politinį raštingumą, šiuo metu yra atliekama nauja apklausa.

„Apdoroję rezultatus pateiksime lyginamąjį tyrimą spaudos konferencijoje visuomenei bei mokslinio pobūdžio publikaciją apie jaunimo politinio raštingumo lygį Klaipėdoje. Rezultatais pasidalinsime su už jaunimo politiką atsakingomis institucijomis“, – pasakoja profesorius J. Dvorak.


  2021-05-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt