P0

Regionas

Ir Klaipėdos rajonas 5–11 klasių mokinus palieka mokytis nuotoliniu būdu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-06


Klaipėdos rajone 5–11 klasių mokiniai mokslo metus užbaigs nuotoliniu būdu. Anot savivaldybės pranešimo, norą ir toliau taip mokytis išreiškė tiek vaikai, tiek tėvai, tiek pačios mokyklos. Tačiau, jei mokyklų bendruomenės pageidaus, galės testuotis ir grįžt į mokyklas. Apie grįžimą mokytis kontaktiniu būdu svarsto dvi rajono mokyklos.

Vyriausybei priėmus nutarimą, kad nuo gegužės 10 d. į mokyklas gali grįžti 5–11 klasių mokiniai, kurie sutinka testuotis, Klaipėdos rajone buvo suorganizuotas ne vienas pasitarimas su švietimo įstaigų ir Savivaldybės atstovais, apklaustos mokyklų bendruomenės, kurių didžioji dalis pageidavo mokslo metus užbaigti nuotoliniu būdu. Mokslai 5–11 klasių mokiniams šiemet tęsis iki birželio 23 d.

Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras, atsižvelgdamas į mokyklų pageidavimus, pritarė jų sprendimui mokslo metus baigti nuotoliniu būdu, tačiau tai neužkerta kelio mokytis kontaktiniu būdu klasėms, kurios sutinka testuotis.

„Klaipėdos rajone grįžimas mokytis kontaktiniu būdu kol kas svarstomas dviejose mokyklose, tačiau šis skaičius gali kisti. Mokinių testavimas išties yra neskausmingas, vaikai tai atlieka patys, o mokyklų bendruomenės, kuriose testuojamasi, jaučiasi saugesnės. Jei pagerės orai, galbūt kai kurie mokiniai dar turės galimybę susitikti su klasės draugais ir mokytojais, nes ugdymą organizuojant atvirose erdvėse, profilaktiniai tyrimai gali būti neatliekami“, – pranešime cituojamas Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas Justas Ruškys.

Švietimo įstaigos, vykdančios ugdymą kontaktiniu būdu privalo užtikrinti asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Tokį pat sprendimą dėl 5-11 klasių mokinių praėjusią savaitę priėmė ir uostamiesčio valdžia.


  2021-05-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt